NIE MÓWIĘ SZEPTEM GDY PYTAJĄ SKĄD JESTEM

Sobota 20 października 2018 r.
Imieniny obchodzą Ireny, Kleopatry, Jana

Zdzisław Ostrowski

Motto:
Życiu dni nie oddasz – prawda nie do zbicia.
Kulturą przyjaźnią dniom dodajesz życia!”
(Cz. K. Chojnicka – „Kultura i człowieczeństwo)

Artysta – rzeźbiarz, malarz i grafik

Urodził się 13 kwietnia 1957r. w Skępem jako syn Tadeusza i Marianny z d. Skonieczna. Żonaty, żona Elżbieta z Ziemińskich, ojciec dwojga dzieci: Weroniki i Konrada.

Artysta rzeźbiarz, rysownik, laureat wielu nagród w dziedzinie malarstwa i grafiki. Ukochał piękno naturalne, z niego czerpie natchnienie i z wielkim zaangażowaniem przenosi to, co czuje jego serce w twórczości artystycznej.
Realizuje się szczególnie w sztuce sakralnej, ale nie tylko. Głównym materiałem, w którym wykonywane są jego prace jest drewno lipowe.
Prace artysty można oglądać w wielu kościołach, między innym w Parafii Błogosławionego Biskupa Michała Kozala ( 15. Stacji Drogi Krzyżowej, w prezbiterium Ukrzyżowany Chrystus, Chrystus frasobliwy, zmartwychwstały i figura Matki Bożej Fatimskiej), w Parafii św. Maksymiliana we Włocławku, w Lubiczu Górnym – w Parafii Matki Bożej Częstochowskiej, w Słupcy – Parafii Bł. Bpa Michała, w Nowej Wsi koło Wielgiego – w Domu Pomocy Społecznej, w Parafii św. Józefa w Szpetalu Górnym, w Parafii św. Anny w Trutowie.

Wiele prac wykonywanych przez artystę znajduje się w posiadaniu prywatnych osób, między innymi w prywatnych zbiorach Polonii francuskiej a także w Holandii, Niemczech i Szwecji.
Artysta brał udział w indywidualnych i zbiorowych wystawach w Krakowie, Toruniu, Łodzi, Włocławku, Jastrzębiu, Skępem i Lipnie.

Na potrzeby parafii Bł. Biskupa Michała Kozala w Lipnie został namalowany portret papieża w pierwszą rocznicę śmierci Jana Pawła II. Należy do Związku Artystów Plastyków.

W 2008 r. przez władze samorządowe miasta nad Mieniem uhonorowany tytułem „Zasłużony dla Miasta Lipna” uchwałą Nr XX/149/08 Rady Miejskiej w Lipnie z dnia 2 czerwca 2008 roku.

 

http://umlipno.pl/pl,page,budzet_partycypacyjny_dla_gminy_miasta_lipna_2019,326.html#tresc_stronyhttp://www.bip.umlipno.pl/page,wybory_samorzadowe_2018r,301.htmlhttp://www.umlipno.pl/pl,news2,ue_-_projekty,3750.html#tresc_stronyhttp://umlipno.pl/download/1526899631.jpghttp://umlipno.pl/download/1530006896.pdfhttp://umlipno.pl/pl,news2,rewitalizujemy_lipno_–_konsultacje_spoleczne,2954.html#tresc_stronyhttp://www.policja.pl/pol/mapa-zagrozen-bezpiecze/33880,dok.htmlhttp://www.umlipno.pl/pl,news2,ambulans_do_pobierania_krwi_od_dawcow_honorowych_–_harmonogram_na_2018_rok,3451.html#tresc_stronyhttps://www.youtube.com/watch?v=pFnwjGeNvq0&feature=youtu.behttp://um-lipno.esog.pl/http://www.umlipno.pl/pl,page,szlak_turystyki_pieszej,120.htmlhttps://www.youtube.com/watch?v=OBy53FejKvAhttp://www.umlipno.pl/pl,page,partnerzy_lipnowskiej_karty_duzej_rodziny_i_karty_seniora,269.htmlhttp://mlipno.e-mapa.net/http://www.facebook.com/urzad.miejskiwlipniehttp://umlipno.pl/userfiles//salaślubów.jpghttp://www.umlipno.pl/pl,news2,nakretki_dla_igora,3509.html#tresc_stronyhttp://www.niebieskalinia.kujawsko-pomorskie.pl/kujawsko-pomorska-niebieska-linia,2,l1.htmlhttp://umlipno.pl/pl,page,kujawsko-pomorski_fundusz_pozyczkowy,180.htmlhttp://www.ofertyinwestycyjne.pl/js/oferty/184.htmlhttp://www.indexfirm.pl/gablota/miasto/1631/LIPNOhttp://www.rekultywacja.kujawsko-pomorskie.pl/http://www.umlipno.pl/download/1240304003-lipno.swfhttp://http://http://