NIE MÓWIĘ SZEPTEM GDY PYTAJĄ SKĄD JESTEM

Czwartek 23 listopada 2017 r.
Imieniny obchodzą Adela, Felicyta, Klemens

Wanda Mróz

Od 1976 roku pracowała jako nauczyciel języka polskiego w Zespole Szkół Mechanicznych. Prowadziła w tym czasie koło recytatorskie, a młodzież uczęszczająca do tego koła brała  udział w licznych konkursach recytatorskich regionalnych oraz ogólnopolskich, w Szczecinie i Żaganiu. Prowadziła również zespoły taneczne, tańca ludowego i nowoczesnego, oraz szkolny kabaret Faflun. Już w latach osiemdziesiątych tworzyła scenariusze montaży słowno-muzycznych oraz pierwszych prób spektakli teatralnych np. „Antygony” Sofoklesa. W 1992 roku rozpoczęła pracę w Liceum Ogólnokształcącym w Lipnie i już od samego początku stworzyła zespół teatralny, który aktualnie działa pod nazwą Teatr Bene Nati. Jej grupa teatralna występowała w wielu miastach w Polsce, m.in Inowrocławiu, Ostromecku, Bydgoszczy, Trzemesznie, Słupcy, Włocławku oraz okolicznych miejscowościach. Teatr Bene Nati jest laureatem ogólnopolskich konkursów takich jak Młode Talenty, Arlekinada, Maski.  Recytatorzy odnoszą sukcesy w konkursach regionalnych, wojewódzkich i ogólnopolskich. Jej wychowankowie ukończyli Akademię Teatralną lub aktualnie studiują aktorstwo. Wielu z nich działa w amatorskich zespołach. Prowadzi również grupę teatralną Paghetos przy Gimnazjum Prywatnym w Lipnie. Jest autorką scenariuszy i reżyserem spektakli „Miałam szczęście do ludzi”, „W kabarecie Eldorado”, „Szlagiery warszawskiej ulicy”.  Uczyła i wychowała wielu uczniów, którzy teraz cechują się ogromną wrażliwością i kulturą.

Z Lipnowskim Towarzystwem Kulturalnym współpracuje od samego początku. W każdym z siedmiu kolejnych festiwali występowali członkowie jej zespołów teatralnych. Jest aktywnym członkiem stowarzyszenia.

Pani Wanda Mróz swoją wraźliwością oraz wielkim doświadczeniem wspiera bardzo aktywnie rozwój Przeglądu „Pola i inni”. Jej praca wpływa bardzo mocno na rozwój kulturalny i społeczny mieszkańców naszego miasta. Jej zaangażowanie oraz wysoki poziom artystyczny jest doceniany w całej Polsce.

Należy podkreślić, że Pani Wanda Mróz w swej działalności bardzo się przyczynia do promocji miasta Lipna oraz regionu.

źródło: uzasadnienie do Uchwały Nr  XXXV/352/2013
Rady Miejskiej w Lipnie z dnia 25 września 2013 roku

http://www.umlipno.pl/pl,page,bud%C5%BCet_partycypacyjny_dla_gminy_miasta_lipna_2018,326.htmlhttp://umlipno.pl/userfiles//1procent%20do%20zakładki.pdfhttps://www.youtube.com/watch?v=DOmBWjJX7WE&feature=youtu.behttp://umlipno.pl/pl,news2,rewitalizujemy_lipno_–_konsultacje_spoleczne,2954.html#tresc_stronyhttp://umlipno.pl/userfiles/Ambulans krew.pdfhttps://www.youtube.com/watch?v=pFnwjGeNvq0&feature=youtu.behttp://um-lipno.esog.pl/http://www.umlipno.pl/pl,page,szlak_turystyki_pieszej,120.htmlhttps://www.youtube.com/watch?v=OBy53FejKvAhttp://www.umlipno.pl/pl,page,partnerzy_lipnowskiej_karty_duzej_rodziny_i_karty_seniora,269.htmlhttp://mlipno.e-mapa.net/http://www.facebook.com/urzad.miejskiwlipniehttp://umlipno.pl/userfiles//salaślubów.jpghttp://www.umlipno.pl/pl,news2,teraz_zbieramy_nakretki_dla_nikoli,1830.htmlhttp://www.niebieskalinia.kujawsko-pomorskie.pl/kujawsko-pomorska-niebieska-linia,2,l1.htmlhttp://umlipno.pl/pl,page,kujawsko-pomorski_fundusz_pozyczkowy,180.htmlhttp://www.ofertyinwestycyjne.pl/js/oferty/184.htmlhttp://www.indexfirm.pl/gablota/miasto/1631/LIPNOhttp://www.rekultywacja.kujawsko-pomorskie.pl/http://www.umlipno.pl/download/1240304003-lipno.swfhttp://http://http://