NIE MÓWIĘ SZEPTEM GDY PYTAJĄ SKĄD JESTEM

Niedziela 3 lipca 2022 r.
Imieniny obchodzą Anatol, Jacek, Tomasz

Wanda Mróz

Od 1976 roku pracowała jako nauczyciel języka polskiego w Zespole Szkół Mechanicznych. Prowadziła w tym czasie koło recytatorskie, a młodzież uczęszczająca do tego koła brała  udział w licznych konkursach recytatorskich regionalnych oraz ogólnopolskich, w Szczecinie i Żaganiu. Prowadziła również zespoły taneczne, tańca ludowego i nowoczesnego, oraz szkolny kabaret Faflun. Już w latach osiemdziesiątych tworzyła scenariusze montaży słowno-muzycznych oraz pierwszych prób spektakli teatralnych np. „Antygony” Sofoklesa. W 1992 roku rozpoczęła pracę w Liceum Ogólnokształcącym w Lipnie i już od samego początku stworzyła zespół teatralny, który aktualnie działa pod nazwą Teatr Bene Nati. Jej grupa teatralna występowała w wielu miastach w Polsce, m.in Inowrocławiu, Ostromecku, Bydgoszczy, Trzemesznie, Słupcy, Włocławku oraz okolicznych miejscowościach. Teatr Bene Nati jest laureatem ogólnopolskich konkursów takich jak Młode Talenty, Arlekinada, Maski.  Recytatorzy odnoszą sukcesy w konkursach regionalnych, wojewódzkich i ogólnopolskich. Jej wychowankowie ukończyli Akademię Teatralną lub aktualnie studiują aktorstwo. Wielu z nich działa w amatorskich zespołach. Prowadzi również grupę teatralną Paghetos przy Gimnazjum Prywatnym w Lipnie. Jest autorką scenariuszy i reżyserem spektakli „Miałam szczęście do ludzi”, „W kabarecie Eldorado”, „Szlagiery warszawskiej ulicy”.  Uczyła i wychowała wielu uczniów, którzy teraz cechują się ogromną wrażliwością i kulturą.

Z Lipnowskim Towarzystwem Kulturalnym współpracuje od samego początku. W każdym z siedmiu kolejnych festiwali występowali członkowie jej zespołów teatralnych. Jest aktywnym członkiem stowarzyszenia.

Pani Wanda Mróz swoją wraźliwością oraz wielkim doświadczeniem wspiera bardzo aktywnie rozwój Przeglądu „Pola i inni”. Jej praca wpływa bardzo mocno na rozwój kulturalny i społeczny mieszkańców naszego miasta. Jej zaangażowanie oraz wysoki poziom artystyczny jest doceniany w całej Polsce.

Należy podkreślić, że Pani Wanda Mróz w swej działalności bardzo się przyczynia do promocji miasta Lipna oraz regionu.

źródło: uzasadnienie do Uchwały Nr  XXXV/352/2013
Rady Miejskiej w Lipnie z dnia 25 września 2013 roku

http://www.umlipno.pl/,page,sesje_rady_miejskiej_w_lipnie,332.htmlhttp://umlipno.esesja.plhttps://umlipno.pl/pl,news2,pomoc_dla_ukrainy_-_informator,5649.html https://www.umlipno.pl/pl,news2,informacje,4546.htmlhttps://www.umlipno.pl/pl,news2,miasto_w_twoim_smartfonie_pobierz_aplikacje_go_lipno,5288.htmlhttp://www.umlipno.pl/pl,news2,ue_-_projekty,3750.html#tresc_stronyhttps://umlipno.pl/pl,page,podatki_2022,342.htmlhttps://umlipno.pl/download/1656485523.pdfhttps://umlipno.pl/pl,page,program_czyste_powietrze,333.htmlhttp://umlipno.pl/pl,news2,rewitalizujemy_lipno_–_konsultacje_spoleczne,2954.html#tresc_stronyhttp://umlipno.pl/download/1526899631.jpghttp://www.zone.gunb.gov.pl/https://umlipno.pl/pl,news2,centralna_eidencja_emisyjnosci_budynkow_,5284.htmlhttps://www.umlipno.pl/pl,page,straz_miejska_w_lipnie,337.htmlhttps://www.umlipno.pl/pl,news2,fundusz_drog_samorzadowych,4749.htmlhttp://www.policja.pl/pol/mapa-zagrozen-bezpiecze/33880,dok.htmlhttps://umlipno.pl/pl,news2,ambulans_do_pobierania_krwi_od_dawcow_honorowych_%E2%80%93_harmonogram_na_2022_rok,5555.htmlhttps://www.youtube.com/watch?v=pFnwjGeNvq0&feature=youtu.behttp://um-lipno.esog.pl/https://www.strefa.gda.pl/https://umlipno.pl/download/1578639026.pdfhttp://www.umlipno.pl/pl,page,partnerzy_lipnowskiej_karty_duzej_rodziny_i_karty_seniora,269.htmlhttp://mlipno.e-mapa.net/https://mikroporady.pl/pytania-do-ekspertahttp://www.facebook.com/urzad.miejskiwlipniehttp://umlipno.pl/userfiles//salaślubów.jpghttp://www.umlipno.pl/pl,news2,nakretki_dla_igora,3509.html#tresc_stronyhttp://pogodynka.pl/ostrzezeniahttp://www.niebieskalinia.kujawsko-pomorskie.pl/kujawsko-pomorska-niebieska-linia,2,l1.htmlhttp://www.indexfirm.pl/gablota/miasto/1631/LIPNOhttp://www.rekultywacja.kujawsko-pomorskie.pl/
pomoc
pomoc