NIE MÓWIĘ SZEPTEM GDY PYTAJĄ SKĄD JESTEM

Wtorek 16 lipca 2024 r.
Imieniny obchodzą Maria, Stefan, Eustachy

Jerzy Zieliński

Rodowity lipnowianin, urodził się 9 sierpnia 1954 r., zodiakalny LEW. Z Lipnem związał swoje całe dotychczasowe życie, tu zdobywał wykształcenie i zawód mechanika samochodowego, który jest jego pasją od bardzo młodych lat. Żonę Teresę z odległego Bolesławca poślubił w Lipnie i tu założył rodzinę. Jest ojcem dwóch wspaniałych córek – Elżbiety i Marzeny, dziadkiem trzech wspaniałych wnucząt: Aleksandra, Patryka i Zosi.

Pasja do motoryzacji i samochodów związała go na zawsze z tym zawodem – jest znanym i cenionym właścicielem warsztatu mechaniki samochodowej, który prowadzi od 1976 roku. Jego młodzieńcze zamiłowanie do motoryzacji przerodziło się w wieku 16 lat w wyczynowe uprawianie sportu motocrossowego, w którym okazał się odważnym i silnym (jak LEW) przeciwnikiem dla utytułowanych już Mistrzów Polski. W motocrossie zdobywał wiele mistrzowskich tytułów, uprawiał czynnie ten sport przez 25 lat.

Umiłowanie motocrossu, niezwykłe zaangażowanie i upór, które go cechują zaowocowały powstaniem w Lipnie sekcji motorowej przy Lidze Obrony Kraju, która w latach 80. przerodziła się w znany nie tylko w Polsce Klub Motocrossowy, dzisiejszy Lipnowski Klub Sportowy „Jastrząb” w Lipnie. To Jurek – tak
nazywają go przyjaciele – jest założycielem i Prezesem klubu od chwili jego powstania, w którym szkolili i nadal szkolą się znani nie tylko w Polsce, ale też w Europie mistrzowie motocrossowi. Niezwykle wymagający wobec siebie, krytyczny i pracowity, a nade wszystko solidny w tym, co robi, takie same wartości chciał przekazać młodym, utalentowanym chłopcom, którzy zrzeszali się w klubie.

Jako trener uczył i uczy dotąd, że sport wymaga dyscypliny i wyrzeczeń, ciągłej pracy nad sobą, nie tylko nad swoją sprawnością fizyczną, ale przede wszystkim nad siłą charakteru. W środowisku znany jest jako społecznik, zawsze gotowy do pomocy innym, służący radą, bezinteresowny, koleżeński. Jego charyzmatyczny charakter skupia wokół motocrossu licznych sympatyków, którzy niezmiennie, od wielu lat wspierają klub, co umożliwia jego działanie w trudnej dzisiejszej rzeczywistości. Rada Miejska w Lipnie uchwałą Nr VI/60/99 z dnia 9 kwietnia 1999 r. nadała mu tytuł „Zasłużony dla Miasta Lipna”.

Uhonorowany licznymi odznaczeniami PZM, Rzemiosła i innymi resortowymi. Od wielu lat zrzeszony w Cechu Rzemiosł Różnych w Lipnie.

https://umlipno.bipgov.net/p,wybory_uzupelniajace_do_senatu_rzeczypospolitej_polskiej_-_21_lipca_2024_r,380.htmlhttp://www.umlipno.pl/,page,sesje_rady_miejskiej_w_lipnie,332.htmlhttp://umlipno.esesja.pl https://umlipno.pl/download/1712751696.pdfhttps://umlipno.pl/pl,news2,cieple_mieszkanie_%E2%80%93_informacja_o_programie,6034.htmlhttps://www.umlipno.pl/pl,page,podatki_2024,342.htmlhttps://umlipno.pl/pl,page,program_czyste_powietrze,333.htmlhttp://umlipno.pl/pl,news2,rewitalizujemy_lipno_–_konsultacje_spoleczne,2954.html#tresc_stronyhttps://umlipno.pl/download/1663589098.jpghttp://www.zone.gunb.gov.pl/https://umlipno.pl/pl,news2,centralna_eidencja_emisyjnosci_budynkow_,5284.htmlhttp://www.umlipno.pl/pl,news2,ue_-_projekty,3750.html#tresc_stronyhttps://www.umlipno.pl/pl,page,straz_miejska_w_lipnie,337.htmlhttps://www.umlipno.pl/pl,news2,fundusz_drog_samorzadowych,4749.htmlhttps://www.umlipno.pl/pl,news2,rfil,5845.htmlhttps://umlipno.pl/download/1663568852.jpghttp://www.policja.pl/pol/mapa-zagrozen-bezpiecze/33880,dok.htmlhttps://umlipno.pl/pl,news2,ambulans_do_pobierania_krwi_od_dawcow_honorowych_%E2%80%93_harmonogram_na_2024_rok,6553.htmlhttps://www.youtube.com/watch?v=pFnwjGeNvq0&feature=youtu.behttp://um-lipno.esog.pl/https://www.strefa.gda.pl/https://umlipno.pl/download/1578639026.pdfhttps://voxly.pl/lipnohttp://www.umlipno.pl/pl,page,partnerzy_lipnowskiej_karty_duzej_rodziny_i_karty_seniora,269.htmlhttp://mlipno.e-mapa.net/https://mikroporady.pl/pytania-do-ekspertahttp://umlipno.pl/userfiles//salaślubów.jpghttp://www.umlipno.pl/pl,news2,nakretki_dla_igora,3509.html#tresc_stronyhttps://meteo.imgw.pl/dyn/?osmet=truehttps://internet.gov.pl/http://www.niebieskalinia.kujawsko-pomorskie.pl/kujawsko-pomorska-niebieska-linia,2,l1.htmlhttp://www.indexfirm.pl/gablota/miasto/1631/LIPNOhttp://www.rekultywacja.kujawsko-pomorskie.pl/
pomoc
pomoc