NIE MÓWIĘ SZEPTEM GDY PYTAJĄ SKĄD JESTEM

Wtorek 4 października 2022 r.
Imieniny obchodzą Rozalia, Franciszek, Konrad

Wakacje 2022 - aktywny pierwszy tydzień


Wakacje 2022 - aktywny pierwszy tydzień
Wakacje 2022 - wizyta w leśniczówce w Jankowie (foto: MCK Lipno)

Wakacje to świetna okazja, by wypocząć w lesie, a któż więcej wie o lesie, niż osoby, które się nim opiekują zawodowo. Dlatego korzystając z uprzejmości Nadleśnictwa Dobrzejewice złożyliśmy wizytę w leśniczówce w Jankowie. Pan leśniczy Stanisław Kosz oraz pan podleśniczy Dominik Dobrzyński przekazali nam mnóstwo informacji o lesie i leśnych zwięrzetach. Było także wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku, a także szukanie skarbu. To był wyjatkowy dzień, a w lesie pracują wspaniali ludzie. Z całego serca dziękujemy. 

Policjantka z Zespołu do spraw Profilaktyki Społecznej, Nieletnich  i Patologii z Komendy Powiatowej Policji w LIpnie sierżant Agnieszka Romańska odbyła spotkanie z uczestnikami zajęć wakacyjnych w MCK, aby przekazać wiedzę dotyczącą zasad bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku. Chodzi tutaj zarówno o poruszanie się jednośladami, przebywanie w miejscach wypoczynku jak również świadome i bezpieczne korzystanie z uroków wakacji. Bardzo dziękujemy pani Agnieszce za poświęcony czas i okazana  przychylność. 

O tym, że pies to nie "zabawka" wiemy wszyscy. Jednak nie zawsze o tym pamiętamy, szczególnie gdy rozpoczynają się wakacje i niekiedy opieka nad pupilem traktowana jest jako uciążliwy obowiązek. Aby zmienić ten sposób myślenie zaprosiliśmy na spotkanie z uczestnikami zajęć wakacyjnych pana Mariusza Bejgra, który prowadzi hodowlę psów rasowych "Snow Dogs Valley". Na spotkaniu zjawił się także pies rasy Siberian husky, który wabi się Hancock, zdobywca wielu nagród na wystawach psów rasowych. Pan Mariusz opowiedział o odpowiedzialności, jaka spoczywa na opiekunach psów, w jaki sposób należy z nimi postępować, jak również przytoczył wiele ciekawostek i faktów o tych czworonogach. Bardzo dziękujemy za wizytę i dołożymy wszelkich starań, by ta wiedza była popularyzowana. 

Galerie zdjęć (Miejskie Centrum Kulturalne w Lipnie)

Źródło: Miejskie Centrum Kulturalne w Lipnie

http://www.umlipno.pl/,page,sesje_rady_miejskiej_w_lipnie,332.htmlhttp://umlipno.esesja.plhttps://umlipno.pl/pl,news2,pomoc_dla_ukrainy_-_informator,5649.html https://www.umlipno.pl/pl,news2,informacje,4546.htmlhttps://www.umlipno.pl/pl,news2,miasto_w_twoim_smartfonie_pobierz_aplikacje_go_lipno,5288.htmlhttp://www.umlipno.pl/pl,news2,ue_-_projekty,3750.html#tresc_stronyhttps://umlipno.pl/pl,page,podatki_2022,342.htmlhttps://umlipno.pl/download/1656485523.pdfhttps://umlipno.pl/pl,page,program_czyste_powietrze,333.htmlhttp://umlipno.pl/pl,news2,rewitalizujemy_lipno_–_konsultacje_spoleczne,2954.html#tresc_stronyhttps://umlipno.pl/download/1663589098.jpghttp://www.zone.gunb.gov.pl/https://umlipno.pl/pl,news2,centralna_eidencja_emisyjnosci_budynkow_,5284.htmlhttps://www.umlipno.pl/pl,page,straz_miejska_w_lipnie,337.htmlhttps://www.umlipno.pl/pl,news2,fundusz_drog_samorzadowych,4749.htmlhttps://www.umlipno.pl/pl,news2,rfil,5845.htmlhttps://umlipno.pl/download/1663568852.jpghttp://www.policja.pl/pol/mapa-zagrozen-bezpiecze/33880,dok.htmlhttps://umlipno.pl/pl,news2,ambulans_do_pobierania_krwi_od_dawcow_honorowych_%E2%80%93_harmonogram_na_2022_rok,5555.htmlhttps://www.youtube.com/watch?v=pFnwjGeNvq0&feature=youtu.behttp://um-lipno.esog.pl/https://www.strefa.gda.pl/https://umlipno.pl/download/1578639026.pdfhttp://www.umlipno.pl/pl,page,partnerzy_lipnowskiej_karty_duzej_rodziny_i_karty_seniora,269.htmlhttp://mlipno.e-mapa.net/https://mikroporady.pl/pytania-do-ekspertahttp://www.facebook.com/urzad.miejskiwlipniehttp://umlipno.pl/userfiles//salaślubów.jpghttp://www.umlipno.pl/pl,news2,nakretki_dla_igora,3509.html#tresc_stronyhttp://pogodynka.pl/ostrzezeniahttp://www.niebieskalinia.kujawsko-pomorskie.pl/kujawsko-pomorska-niebieska-linia,2,l1.htmlhttp://www.indexfirm.pl/gablota/miasto/1631/LIPNOhttp://www.rekultywacja.kujawsko-pomorskie.pl/
pomoc
pomoc