NIE MÓWIĘ SZEPTEM GDY PYTAJĄ SKĄD JESTEM

Środa 24 kwietnia 2024 r.
Imieniny obchodzą Aleks, Grzegorz, Aleksander

Tańczyliśmy z Gosią, policjanci pokonali diecezję (+video)


Tańczyliśmy z Gosią, policjanci pokonali diecezję (+video)
W niedzielne popołudnie zakończono trzydniowy cykl imprez – Dni Lipna. Było wiele atrakcji, zarówno dla starszych, jak i dla najmłodszych. Cykl imprez otwarto w piątkowe popołudnie „oddaniem władzy” przez Janusza Dobrosia, Burmistrza Lipna.

Pierwszym przedsięwzięciem przygotowanym dla mieszkańców i gości była wystawa i kiermasz prac uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej TĘCZA w Lipnie w Sali Miejskiego Centrum Kulturalnego.

Burmistrz oddał władzę
Na całe 3 dni Burmistrz Miasta Lipna Janusz Dobroś oddał władzę. Para Królewska wraz z królewskim orszakiem punktualnie o godzinie 15 w piątek przejęła klucze do bram Lipna, rozpoczynając tym samym święto miasta „Dni Lipna”. Przy dźwiękach orkiestry „stara” i „nowa” władza udała się do Parku Miejskiego, gdzie prezentowali się podopieczni MCK.

W tym samym dniu o godzinie 17 w MCKu swoje amatorskie prace fotograficzne w wystawie „Widzę Lipno” wystawili użytkownicy forum internetowego Miasto Lipno.

„Jesteście cudowni i niezwykli!!! Chciałabym do Was wrócić!!”
To tylko fragment podziękowań Gosi Andrzejewicz dla lipnowian, jaki pojawił się na jej oficjalnej stronie internetowej (więcej).
Zanim jednak lipnowianie doczekali się koncertu, wzięli udział w kilku innych przedsięwzięciach przygotowanych na ten dzień. Przed południem na bulwarach nad rzeką Mień najmłodsi lipnowianie mogli uczestniczyć w plenerze plastycznym. Po godz. 15 otwarto imprezy przed sceną, ustawioną na parkingu nad rzeką Mień. Na te chwile Miejskie Centrum Kulturalne przygotowało również liczne i ciekawe konkursy. Było przeciąganie liny, zabawy ze skakanką, skakanie prze linkę, itp. Na scenie natomiast prezentowali się podopieczni MCK i zespół ŚPA.
Niestety z powodu problemów, napotkanych w drodze do Lipna, nie wystąpił zespół „Dzikie Pola”. Zapowiedział jednak swoją obecność na imprezie kończącej wakacje.
Chwilę przed godz. 21 na teren imprezy wjechała Gosia Andrzejewicz, która kilka minut później rozpoczęła swój koncert. Podczas oczekiwania na wejście Gosi mieszkańcy stworzyli bardzo przyjazną atmosferę, skandując jej imię, zachęcając ją gromkimi oklaskami. Kilka tysięcy zgromadzonych mieszkańców Lipna i Gosia bawiło się w jej towarzystwie przez ponad godzinę.
Po koncercie Gosi na scenie pojawił się DJ Greg, prezenter włocławskiej rozgłośni Radio Hit. Przy serwowanej przez niego muzyce lipnowianie bawili się równie miło.
Sobotnie spotkanie lipnowian z kulturą zakończył pokaz fajerwerków i puszczanie wianków na rzekę Mień.

Samorządowcy górą, klucz zagubiony
Niedzielne świętowanie rozpoczął towarzyski mecz piłki nożnej, w którym samorządowcy z Lipna podjęli samorządowców z Rypina. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem 2:1 dla lipnowian.

Kolejnym spotkaniem piłkarskim był towarzyski mecz, w którym Komenda Powiatowa Policji w Lipnie podjęła reprezentację Diecezji Włocławskiej. W drużynie Policji można było podziwiać m. in. Krzysztofa Murawskiego, komendanta powiatowego i jego zastępcę, Mariusza Biernackiego. W drużynie diecezji oglądaliśmy, m.in. ks. Tomasza Bartkowiaka, dawnego prefekta parafii Wniebowzięcia NMP w Lipnie, kleryków, w tym pochodzącego z Lipna Szymona Grzywińskiego, oraz ministrantów parafii WNMP w Lipnie. Pierwszy gol, w wykonaniu ks. Tomasza Bartkowiaka, należał do Diecezji, jednak już po rozpoczęciu drugiej połowie szala zwycięstwa przechyliła się na stronę Policji. Mecz zakończył się wynikiem 5:1 na korzyść funkcjonariuszy.
Dni Lipna zakończono recitalem twórczości Krzysztofa Krawczyka w muszli koncertowej w Parku Miejskim i oddaniem władzy. Niestety, podczas trwania cyklu zaginął klucz do bram miasta i zastępcy burmistrza, Wojciechowi Świtalskiemu, oddano małą kłódkę :)

Fotoreportaż z imprez

Video z Otwarcia Dni Lipna

https://umlipno.bipgov.net/p,wybory_samorzadowe_2024,368.htmlhttps://umlipno.bipgov.net/p,wybory_do_parlamentu_europejskiego_2024,369.htmlhttp://www.umlipno.pl/,page,sesje_rady_miejskiej_w_lipnie,332.html http://umlipno.esesja.plhttps://umlipno.pl/download/1687325319.pdfhttps://umlipno.pl/download/1712751696.pdfhttps://umlipno.pl/pl,news2,cieple_mieszkanie_%E2%80%93_informacja_o_programie,6034.htmlhttps://www.umlipno.pl/pl,page,podatki_2024,342.htmlhttps://umlipno.pl/pl,page,program_czyste_powietrze,333.htmlhttp://umlipno.pl/pl,news2,rewitalizujemy_lipno_–_konsultacje_spoleczne,2954.html#tresc_stronyhttps://umlipno.pl/download/1663589098.jpghttp://www.zone.gunb.gov.pl/https://umlipno.pl/pl,news2,centralna_eidencja_emisyjnosci_budynkow_,5284.htmlhttp://www.umlipno.pl/pl,news2,ue_-_projekty,3750.html#tresc_stronyhttps://www.umlipno.pl/pl,page,straz_miejska_w_lipnie,337.htmlhttps://www.umlipno.pl/pl,news2,fundusz_drog_samorzadowych,4749.htmlhttps://www.umlipno.pl/pl,news2,rfil,5845.htmlhttps://umlipno.pl/download/1663568852.jpghttp://www.policja.pl/pol/mapa-zagrozen-bezpiecze/33880,dok.htmlhttps://umlipno.pl/pl,news2,ambulans_do_pobierania_krwi_od_dawcow_honorowych_%E2%80%93_harmonogram_na_2024_rok,6553.htmlhttps://www.youtube.com/watch?v=pFnwjGeNvq0&feature=youtu.behttp://um-lipno.esog.pl/https://www.strefa.gda.pl/https://umlipno.pl/download/1578639026.pdfhttps://voxly.pl/lipnohttp://www.umlipno.pl/pl,page,partnerzy_lipnowskiej_karty_duzej_rodziny_i_karty_seniora,269.htmlhttp://mlipno.e-mapa.net/https://mikroporady.pl/pytania-do-ekspertahttp://umlipno.pl/userfiles//salaślubów.jpghttp://www.umlipno.pl/pl,news2,nakretki_dla_igora,3509.html#tresc_stronyhttps://meteo.imgw.pl/dyn/?osmet=truehttps://internet.gov.pl/http://www.niebieskalinia.kujawsko-pomorskie.pl/kujawsko-pomorska-niebieska-linia,2,l1.htmlhttp://www.indexfirm.pl/gablota/miasto/1631/LIPNOhttp://www.rekultywacja.kujawsko-pomorskie.pl/
pomoc
pomoc