NIE MÓWIĘ SZEPTEM GDY PYTAJĄ SKĄD JESTEM

Czwartek 13 czerwca 2024 r.
Imieniny obchodzą Antoni, Lucjan, Gracja

Sprzatanie Świata w Lipnie


Sprzatanie Świata w Lipnie
Czas podsumować akcję, która na stałe wpisała się w kalendarz działań mających na celu dbałość o środowisko naturalne. W tegorocznym sprzątaniu świata wzięły udział wszystkie szkoły podstawowe oraz gimnazjum publiczne z Lipna.

Ta społeczno - ekologiczna inicjatywa z roku na rok ma coraz więcej zwolenników, którzy chcą w trzeci weekend września zrobić coś dla środowiska naturalnego.

Tegoroczna 16 edycja „Sprzątania Świata – Polska” odbyła się pod hasłem Pomagajmy Ziemi – codziennie”. Na ternie miasta Lipna w dniach 17-18 września młodzież z lipnowskich szkół „uzbrojona” w worki i rękawice ruszyła na wcześniej ustalone tereny.

A teraz trochę statystyki:
w ciągu trzech dni akcji zebrano:
• 98 szt. worków śmieci, (około jednej tony) w tym dwa worki pampersów,
• 35 szt. opon samochodowych
• 3 szt. lodówek
Posadzono również 105 szt. drzewek, takich jak tuje i krzewy żywopłotowe.

Zadbano o obelisk poświęcony żołnierzom Armii Krajowej na osiedlu o tej samej nazwie, gdzie posadzone ozdobne krzewy.
W akcji wzięło udział 210 uczniów.
Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych przygotowało ognisko z kiełbaskami oraz grochówką. Młodzież na boisko Gimnazjum Publicznego w Lipnie przybyła z ekologicznymi transparentami. Było kolorowo i edukacyjnie. Ponadto każdy uczestnik otrzymał wydaną specjalnie na tą okazję książeczkę ekologiczną, w której zawarte są wskazówki jak codziennie dbać o środowisko. Broszura sfinansowana została ze środków Gminnego Funduszu Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Lipnie.

-Pragniemy aby świadomość ekologiczna – potrzeba segregowania śmieci, wyrzucania ich na miejsca do tego przeznaczone, dbałość o środowisko naturalne poprzez codzienne oszczędności energii elektryczne, wody z roku na rok była większa, dlatego też zawsze chętnie włączamy się w tego typu akcje- mówi Inspektor ds. środowiska z ratusza Agnieszka Chmielewska.

Do akcji przystąpili również pracownicy Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Lipnie oraz urzędnicy z lipnowskiego ratusza, którzy ze śmieci oczyścili teren wokół składowiska.

Akcja Sprzątania Świata już za rok ale pamiętajmy, że o środowisko naturalne tak naprawdę możemy zadbać każdego dnia. Poniżej broszura ze wskazówkami. Powodzenia!

https://umlipno.bipgov.net/p,wybory_uzupelniajace_do_senatu_rzeczypospolitej_polskiej_-_21_lipca_2024_r,380.htmlhttps://umlipno.bipgov.net/p,wybory_do_parlamentu_europejskiego_2024,369.htmlhttp://www.umlipno.pl/,page,sesje_rady_miejskiej_w_lipnie,332.html http://umlipno.esesja.plhttps://umlipno.pl/download/1687325319.pdfhttps://umlipno.pl/download/1712751696.pdfhttps://umlipno.pl/pl,news2,cieple_mieszkanie_%E2%80%93_informacja_o_programie,6034.htmlhttps://www.umlipno.pl/pl,page,podatki_2024,342.htmlhttps://umlipno.pl/pl,page,program_czyste_powietrze,333.htmlhttp://umlipno.pl/pl,news2,rewitalizujemy_lipno_–_konsultacje_spoleczne,2954.html#tresc_stronyhttps://umlipno.pl/download/1663589098.jpghttp://www.zone.gunb.gov.pl/https://umlipno.pl/pl,news2,centralna_eidencja_emisyjnosci_budynkow_,5284.htmlhttp://www.umlipno.pl/pl,news2,ue_-_projekty,3750.html#tresc_stronyhttps://www.umlipno.pl/pl,page,straz_miejska_w_lipnie,337.htmlhttps://www.umlipno.pl/pl,news2,fundusz_drog_samorzadowych,4749.htmlhttps://www.umlipno.pl/pl,news2,rfil,5845.htmlhttps://umlipno.pl/download/1663568852.jpghttp://www.policja.pl/pol/mapa-zagrozen-bezpiecze/33880,dok.htmlhttps://umlipno.pl/pl,news2,ambulans_do_pobierania_krwi_od_dawcow_honorowych_%E2%80%93_harmonogram_na_2024_rok,6553.htmlhttps://www.youtube.com/watch?v=pFnwjGeNvq0&feature=youtu.behttp://um-lipno.esog.pl/https://www.strefa.gda.pl/https://umlipno.pl/download/1578639026.pdfhttps://voxly.pl/lipnohttp://www.umlipno.pl/pl,page,partnerzy_lipnowskiej_karty_duzej_rodziny_i_karty_seniora,269.htmlhttp://mlipno.e-mapa.net/https://mikroporady.pl/pytania-do-ekspertahttp://umlipno.pl/userfiles//salaślubów.jpghttp://www.umlipno.pl/pl,news2,nakretki_dla_igora,3509.html#tresc_stronyhttps://meteo.imgw.pl/dyn/?osmet=truehttps://internet.gov.pl/http://www.niebieskalinia.kujawsko-pomorskie.pl/kujawsko-pomorska-niebieska-linia,2,l1.htmlhttp://www.indexfirm.pl/gablota/miasto/1631/LIPNOhttp://www.rekultywacja.kujawsko-pomorskie.pl/
pomoc
pomoc