NIE MÓWIĘ SZEPTEM GDY PYTAJĄ SKĄD JESTEM

Czwartek 18 sierpnia 2022 r.
Imieniny obchodzą Helena, Ilona, Bogusław

Programy zdrowotne dla mieszkańców


Programy zdrowotne dla mieszkańców
W ubiegłym tygodniu Lipno podpisało z Marszałkiem Województwa Kujawsko-Pomorskiego regionalne programy zdrowotne. Regionalny Program Wczesnego Wykrywania Raka Skóry oraz Regionalny Program Zwalczania Otyłości u Dzieci i Młodzieży to dwa programy, które będą realizowane już niebawem u naszym w mieście. Programy są finansowane ze środków Urzędu Marszałkowskiego oraz Urzędu Miejskiego w Lipnie.

Mając na uwadze iż, lepiej jest zapobiegać niż leczyć udało nam się w tegorocznym budżecie umieścić środki na realizację programów zdrowotnych dla mieszkańców naszego miasta – mówi Dyrektor Wydziału Administracyjnego Ewa Wysocka. Celem dwóch podpisanych programów jest wczesne wykrywanie choroby - raka skóry i otyłości u dzieci. W ramach pierwszego programu do naszego miasta przyjadą specjaliści- dermatolodzy. Pacjenci, u których wykryte zostaną zmiany skórne będą kierowani do Kliniki Dermatologii w Bydgoszczy, celem dalszej diagnostyki i leczenia. Drugi program skierowany jest do dzieci i młodzieży mających problemy z nadwagą. Udało nam się stworzyć przy współpracy z dyrektorami szkół oraz Przychodnią Lekarzy Rodzinnych listę dzieci, które borykają się z tym problemem. Formułą tego programu są w pierwszej kolejności badania- stężenia we krwi cholesterolu całkowitego, LDL, HDL, trój glicerydów i glukozy, a w drugiej specjalistyczna opieka lekarza- dietetyka, psychologa i opracowanie indywidualnych diet i ćwiczeń ruchowych. Myślimy o tym, aby po konsultacjach w Bydgoszczy stworzyć tym dzieciom warunki do wspólnych ćwiczeń w jednej z lipnowskich szkół - mówi Barbara Drzewiecka – Inspektor ds. oświaty lipnowskiego ratusza.
http://www.umlipno.pl/,page,sesje_rady_miejskiej_w_lipnie,332.htmlhttp://umlipno.esesja.plhttps://umlipno.pl/pl,news2,pomoc_dla_ukrainy_-_informator,5649.html https://www.umlipno.pl/pl,news2,informacje,4546.htmlhttps://www.umlipno.pl/pl,news2,miasto_w_twoim_smartfonie_pobierz_aplikacje_go_lipno,5288.htmlhttp://www.umlipno.pl/pl,news2,ue_-_projekty,3750.html#tresc_stronyhttps://umlipno.pl/pl,page,podatki_2022,342.htmlhttps://umlipno.pl/download/1656485523.pdfhttps://umlipno.pl/pl,page,program_czyste_powietrze,333.htmlhttp://umlipno.pl/pl,news2,rewitalizujemy_lipno_–_konsultacje_spoleczne,2954.html#tresc_stronyhttp://umlipno.pl/download/1526899631.jpghttp://www.zone.gunb.gov.pl/https://umlipno.pl/pl,news2,centralna_eidencja_emisyjnosci_budynkow_,5284.htmlhttps://www.umlipno.pl/pl,page,straz_miejska_w_lipnie,337.htmlhttps://www.umlipno.pl/pl,news2,fundusz_drog_samorzadowych,4749.htmlhttps://www.umlipno.pl/pl,news2,rfil,5845.htmlhttp://www.policja.pl/pol/mapa-zagrozen-bezpiecze/33880,dok.htmlhttps://umlipno.pl/pl,news2,ambulans_do_pobierania_krwi_od_dawcow_honorowych_%E2%80%93_harmonogram_na_2022_rok,5555.htmlhttps://www.youtube.com/watch?v=pFnwjGeNvq0&feature=youtu.behttp://um-lipno.esog.pl/https://www.strefa.gda.pl/https://umlipno.pl/download/1578639026.pdfhttp://www.umlipno.pl/pl,page,partnerzy_lipnowskiej_karty_duzej_rodziny_i_karty_seniora,269.htmlhttp://mlipno.e-mapa.net/https://mikroporady.pl/pytania-do-ekspertahttp://www.facebook.com/urzad.miejskiwlipniehttp://umlipno.pl/userfiles//salaślubów.jpghttp://www.umlipno.pl/pl,news2,nakretki_dla_igora,3509.html#tresc_stronyhttp://pogodynka.pl/ostrzezeniahttp://www.niebieskalinia.kujawsko-pomorskie.pl/kujawsko-pomorska-niebieska-linia,2,l1.htmlhttp://www.indexfirm.pl/gablota/miasto/1631/LIPNOhttp://www.rekultywacja.kujawsko-pomorskie.pl/
pomoc
pomoc