NIE MÓWIĘ SZEPTEM GDY PYTAJĄ SKĄD JESTEM

Wtorek 7 grudnia 2021 r.
Imieniny obchodzą Agata, Ambroży, Marcin

Ogłoszono przetarg na prace przygotowawcze obwodnicy Lipna


Ogłoszono przetarg na prace przygotowawcze obwodnicy Lipna
Mapa istniejących i planowanych obwodnic w województwie kujawsko-pomorskim (Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy)

8 grudnia została ogłoszona decyzja o rozpoczęciu przetargu na prace przygotowawcze budowy obwodnicy Lipna. Informacje przekazali podczas wideokonferencji prasowej organizowanej przez GDDKiA minister-członek Rady Ministrów Łukasz Schreiber, wiceminister infrastruktury Rafał Weber, sekretarz stanu w ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Anna Gembicka oraz parlamentarzyści z województwa kujawsko-pomorskiego.
Obwodnica Lipna została wpisana na listę budowy w ramach programu 100. obwodnic w 2019 roku. Celem inwestycji będzie wyprowadzenie ruchu tranzytowego, jaki koncentruje się w mieście na drodze krajowej nr 67. Obwodnica podniesie komfort i płynność przejazdu. Kierowcy jadący w kierunku Włocławka i autostrady A1 nie będą wjeżdżać do centrum miejscowości. W przyszłości obwodnica Lipna ułatwi też dojazd do przygotowywanej drogi ekspresowej S10 relacji Toruń - Obwodnica Aglomeracyjna Warszawy. Szacunkowa długość: około 6 km.

O budowie obwodnicy Lipna mówiła sekretarz stanu w MRIRW Anna Gembicka.

- Faktycznie zabiegałam o wpisanie obwodnicy Lipna na listę rządowego programu budowy 100. obwodnic. Bardzo dobrze znam to miasto i każdy kto tam był wie, że ta obwodnica jest tam potrzebna. To jest inwestycja na która mieszkańcy tego miasta czekają od wielu lat. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w wpisanie tej inwestycji do programu - mówiła sekretarz stanu w MRIRW.

Sześć obwodnic w woj. kujawsko-pomorskim planowanych jest w systemie „Projektuj i buduj”. Okres przygotowawczy obejmuje lata 2021-2024. Planowana realizacja budowy inwestycji to lata 2025-2029.

Źródło: Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy

http://www.umlipno.pl/,page,sesje_rady_miejskiej_w_lipnie,332.htmlhttp://umlipno.esesja.plhttps://www.umlipno.pl/pl,news2,informacje,4546.htmlhttps://www.umlipno.pl/pl,news2,miasto_w_twoim_smartfonie_pobierz_aplikacje_go_lipno,5288.htmlhttps://umlipno.pl/pl,page,podatki_2021,342.htmlhttp://www.umlipno.pl/pl,news2,ue_-_projekty,3750.html#tresc_stronyhttps://www.umlipno.pl/pl,news2,narodowy_spis_powszechny_ludnosci_i_mieszkan_2021,5042.htmlhttps://umlipno.pl/pl,page,program_czyste_powietrze,333.htmlhttps://umlipno.pl/download/1578639026.pdfhttp://umlipno.pl/pl,news2,rewitalizujemy_lipno_–_konsultacje_spoleczne,2954.html#tresc_stronyhttp://umlipno.pl/download/1526899631.jpghttp://www.zone.gunb.gov.pl/https://umlipno.pl/pl,news2,centralna_eidencja_emisyjnosci_budynkow_,5284.htmlhttps://www.umlipno.pl/pl,page,straz_miejska_w_lipnie,337.htmlhttps://www.umlipno.pl/pl,news2,fundusz_drog_samorzadowych,4749.htmlhttp://www.policja.pl/pol/mapa-zagrozen-bezpiecze/33880,dok.htmlhttps://www.umlipno.pl/pl,news2,ambulans_do_pobierania_krwi_od_dawcow_honorowych_–_harmonogram_na_2021_rok,4970.htmlhttps://www.youtube.com/watch?v=pFnwjGeNvq0&feature=youtu.behttp://um-lipno.esog.pl/http://www.umlipno.pl/pl,page,partnerzy_lipnowskiej_karty_duzej_rodziny_i_karty_seniora,269.htmlhttp://mlipno.e-mapa.net/https://mikroporady.pl/pytania-do-ekspertahttp://www.facebook.com/urzad.miejskiwlipniehttp://umlipno.pl/userfiles//salaślubów.jpghttp://www.umlipno.pl/pl,news2,nakretki_dla_igora,3509.html#tresc_stronyhttp://pogodynka.pl/ostrzezeniahttp://www.niebieskalinia.kujawsko-pomorskie.pl/kujawsko-pomorska-niebieska-linia,2,l1.htmlhttp://www.indexfirm.pl/gablota/miasto/1631/LIPNOhttp://www.rekultywacja.kujawsko-pomorskie.pl/
pomoc
pomoc