NIE MÓWIĘ SZEPTEM GDY PYTAJĄ SKĄD JESTEM

Wtorek 16 lipca 2024 r.
Imieniny obchodzą Maria, Stefan, Eustachy

Obwodnicy ciąg dalszy


Obwodnicy ciąg dalszy

7 sierpnia w lipnowskim ratuszu miało miejsce spotkanie, na którym rozmawiano o budowie obwodnicy.

Na zaproszenie pełniącej funkcję Burmistrza Miasta Lipna Doroty Łańcuckiej przybyli: Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki, Wicemarszałek Sławomir Kopyść,  Radna Sejmiku Barbara Kania, Starosta Lipnowski Krzysztof Baranowski wraz z Wicestarostą Jarosławem Poliwko oraz Wójt Gminy Lipno Andrzej Szychulski.

Ponadto w spotkaniu uczestniczyli Zastępca Dyrektora ds. Przygotowania Inwestycji z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Lech Jaworski, Zastępca Dyrektora Zarządu Dróg Wojewódzkich Sebastian Borowiak,  Dyrektor Biura Planowania Przestrzennego we Włocławku Antoni Pawski oraz Barbara Jesionowska Naczelnik Wydziału Regionalnych Programów Operacyjnych Urzędu Marszałkowskiego, Marzena Baczyńska, Zastępca Dyrektora Departamentu Infrastruktury Drogowej Urzędu Marszałkowskiego, Zbigniew Wajer Kierownik Biura Polityki Przestrzennej z Departamentu Planowania Regionalnego, Grzegorz Piątek Główny Specjalista Departamentu Infrastruktury Drogowej oraz Radni Rady Miejskiej w Lipnie - Maria Turska, Mirosława Szymkowska oraz Paweł Banasik.

 - Mam świadomość ogromnego natężenia ruchu kołowego, jaki przetacza się przez nasze miasto. Na pasach giną ludzie, a nasze drogi rozjeżdżane są przez ciężki sprzęt. Dlatego też wracamy do rozmów dotyczących budowy obwodnicy, przy której mogłaby powstać strefa ekonomiczna. Jednak obecna sytuacja samorządów, w tym również i naszego , po zmianie ustawy o finansach publicznych, nie pozwala nam na udźwignięcie 20% ogólnych kosztów budowy. Dlatego też rozważamy inne warianty sfinansowania tej inwestycji, m.in. poprzez przyspieszenie i poprowadzenie drogi ekspresowej S-10 korytarzem południowym w stosunku do położenia Lipna, co jest zadaniem państwa, ewentualnie wpisanie projektu do realizacji w latach 2014-2020, co na chwilę obecną jest jeszcze wielką niewiadomą, ze względu na brak podziału środków na określone zadania   – mówiła na spotkaniu pełniąca funkcję Burmistrza Dorota Łańcucka.

Po merytorycznej dyskusji Marszałek Województwa Piotr Całbecki zaproponował dodatkową pomoc w sfinansowaniu budowy obwodnicy w zamian za przejęcie przez miasto dróg wojewódzkich, znajdujących się na terenie Lipna. Miałoby to nastąpić po wybudowaniu obwodnicy. Na samorządzie ciążyłby obowiązek wyremontowania ich i utrzymywania z własnego budżetu.

Propozycja Marszałka zostanie poddana w najbliższych dniach analizie. Już dziś wiemy, że rozmowy w sprawie obwodnicy będą miały swój ciąg dalszy. Kolejne spotkanie w tej sprawie zostało przewidziane na 29 sierpnia. Poprzedzone ono musi być jednak rozmowami ze Starostą Lipnowskim oraz Wójtem Gminy Lipno, czy nadal możemy liczyć na wkład finansowy z ich strony.

 

Zdj. nr. 1. Spotkanie w sprawie budowy obwodnicy miasta Lipna - 7 sierpnia 2012
Zdj. nr. 2. Spotkanie w sprawie budowy obwodnicy miasta Lipna - 7 sierpnia 2012
Zdj. nr. 3. Spotkanie w sprawie budowy obwodnicy miasta Lipna - 7 sierpnia 2012
Zdj. nr. 4. Spotkanie w sprawie budowy obwodnicy miasta Lipna - 7 sierpnia 2012
https://umlipno.bipgov.net/p,wybory_uzupelniajace_do_senatu_rzeczypospolitej_polskiej_-_21_lipca_2024_r,380.htmlhttp://www.umlipno.pl/,page,sesje_rady_miejskiej_w_lipnie,332.htmlhttp://umlipno.esesja.pl https://umlipno.pl/download/1712751696.pdfhttps://umlipno.pl/pl,news2,cieple_mieszkanie_%E2%80%93_informacja_o_programie,6034.htmlhttps://www.umlipno.pl/pl,page,podatki_2024,342.htmlhttps://umlipno.pl/pl,page,program_czyste_powietrze,333.htmlhttp://umlipno.pl/pl,news2,rewitalizujemy_lipno_–_konsultacje_spoleczne,2954.html#tresc_stronyhttps://umlipno.pl/download/1663589098.jpghttp://www.zone.gunb.gov.pl/https://umlipno.pl/pl,news2,centralna_eidencja_emisyjnosci_budynkow_,5284.htmlhttp://www.umlipno.pl/pl,news2,ue_-_projekty,3750.html#tresc_stronyhttps://www.umlipno.pl/pl,page,straz_miejska_w_lipnie,337.htmlhttps://www.umlipno.pl/pl,news2,fundusz_drog_samorzadowych,4749.htmlhttps://www.umlipno.pl/pl,news2,rfil,5845.htmlhttps://umlipno.pl/download/1663568852.jpghttp://www.policja.pl/pol/mapa-zagrozen-bezpiecze/33880,dok.htmlhttps://umlipno.pl/pl,news2,ambulans_do_pobierania_krwi_od_dawcow_honorowych_%E2%80%93_harmonogram_na_2024_rok,6553.htmlhttps://www.youtube.com/watch?v=pFnwjGeNvq0&feature=youtu.behttp://um-lipno.esog.pl/https://www.strefa.gda.pl/https://umlipno.pl/download/1578639026.pdfhttps://voxly.pl/lipnohttp://www.umlipno.pl/pl,page,partnerzy_lipnowskiej_karty_duzej_rodziny_i_karty_seniora,269.htmlhttp://mlipno.e-mapa.net/https://mikroporady.pl/pytania-do-ekspertahttp://umlipno.pl/userfiles//salaślubów.jpghttp://www.umlipno.pl/pl,news2,nakretki_dla_igora,3509.html#tresc_stronyhttps://meteo.imgw.pl/dyn/?osmet=truehttps://internet.gov.pl/http://www.niebieskalinia.kujawsko-pomorskie.pl/kujawsko-pomorska-niebieska-linia,2,l1.htmlhttp://www.indexfirm.pl/gablota/miasto/1631/LIPNOhttp://www.rekultywacja.kujawsko-pomorskie.pl/
pomoc
pomoc