NIE MÓWIĘ SZEPTEM GDY PYTAJĄ SKĄD JESTEM

Wtorek 28 marca 2023 r.
Imieniny obchodzą Aniela, Sykstus, Joanna

Lipno w Regionalnych Programach Zdrowotnych


Lipno w Regionalnych Programach Zdrowotnych
W poniedziałek samorząd Miasta Lipna podpisał stosowne umowy w sprawie przystąpienia do Regionalnych Programów Zdrowotnych finansowanych ze środków Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Rok temu miasto Lipno po raz pierwszy przystąpiło do dwóch Regionalnych Programów Zdrowotnych a mianowicie do Regionalnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Skóry i Regionalnego Programu Zwalczania Otyłości u Dzieci i Młodzieży. - Pierwszy program cieszył się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców, dlatego też postanowiliśmy go powtórzyć również i w tym roku i ponadto przystąpić do dwóch kolejnych czyli do Regionalnego Programu Profilaktyki Chorób Płuc oraz Regionalnego Programu Edukacji w Zakresie Profilaktyki Raka Jelita Grubego i Prostaty- mówi Dyrektor Wydziału Administracyjnego Renata Gołębiewska.

Jak pokazują statystyki rak płuc zajmuje drugie miejsce w strukturze umieralności i stanowi około 12 proc. wszystkich zgonów spowodowanych przez nowotwory. Z kolei rak jelita grubego obok raka płuc jest jednym z głównych - nowotworów zabójców. - Wybór tych programów nie jest przypadkowy, poprzedzony został konsultacjami z lokalnymi przychodniami zdrowia – mówi Barbara Drzewiecka inspektor ds. oświaty i zdrowia z lipnowskiego ratusza.

W ramach tych programów nasi mieszkańcy będą mogli bezpłatnie wykonać badania diagnostyczne takie jak rtg płuc, spirometrię oraz odbyć konsultacje z lekarzem dermatologiem, które poprzedzone będą badaniem dermatoskopowym skóry. Duży nacisk kładzie się także na edukację w zakresie zdrowego żywienia, wyrobienia dobrych nawyków do badań w celu szybkiego zdiagnozowania problemu, a także wytworzenia umiejętności dostrzegania niepokojących objawów.

O szczegółach dotyczących tych trzech programów zdrowotnych będziemy informować mieszkańców na bieżąco.

Ale już dziś zapraszamy do zadbania o swoje zdrowie.
http://www.umlipno.pl/,page,sesje_rady_miejskiej_w_lipnie,332.htmlhttp://umlipno.esesja.plhttps://www.umlipno.pl/pl,news2,miasto_w_twoim_smartfonie_pobierz_aplikacje_go_lipno,5288.html http://www.umlipno.pl/pl,news2,ue_-_projekty,3750.html#tresc_stronyhttps://umlipno.pl/pl,page,podatki_2022,342.htmlhttps://umlipno.pl/pl,news2,pomoc_dla_ukrainy_-_informator,5649.htmlhttps://umlipno.pl/download/1656485523.pdfhttps://umlipno.pl/download/1672817928.pdfhttps://umlipno.pl/pl,news2,cieple_mieszkanie_%E2%80%93_informacja_o_programie,6034.htmlhttps://umlipno.pl/pl,page,program_czyste_powietrze,333.htmlhttp://umlipno.pl/pl,news2,rewitalizujemy_lipno_–_konsultacje_spoleczne,2954.html#tresc_stronyhttps://umlipno.pl/download/1663589098.jpghttp://www.zone.gunb.gov.pl/https://umlipno.pl/pl,news2,centralna_eidencja_emisyjnosci_budynkow_,5284.htmlhttps://www.umlipno.pl/pl,page,straz_miejska_w_lipnie,337.htmlhttps://www.umlipno.pl/pl,news2,fundusz_drog_samorzadowych,4749.htmlhttps://www.umlipno.pl/pl,news2,rfil,5845.htmlhttps://umlipno.pl/download/1663568852.jpghttp://www.policja.pl/pol/mapa-zagrozen-bezpiecze/33880,dok.htmlhttps://umlipno.pl/pl,news2,ambulans_do_pobierania_krwi_od_dawcow_honorowych_%E2%80%93_harmonogram_na_2023_rok,6075.htmlhttps://www.youtube.com/watch?v=pFnwjGeNvq0&feature=youtu.behttp://um-lipno.esog.pl/https://www.strefa.gda.pl/https://umlipno.pl/download/1578639026.pdfhttps://voxly.pl/lipnohttp://www.umlipno.pl/pl,page,partnerzy_lipnowskiej_karty_duzej_rodziny_i_karty_seniora,269.htmlhttp://mlipno.e-mapa.net/https://mikroporady.pl/pytania-do-ekspertahttp://umlipno.pl/userfiles//salaślubów.jpghttp://www.umlipno.pl/pl,news2,nakretki_dla_igora,3509.html#tresc_stronyhttp://pogodynka.pl/ostrzezeniahttp://www.niebieskalinia.kujawsko-pomorskie.pl/kujawsko-pomorska-niebieska-linia,2,l1.htmlhttp://www.indexfirm.pl/gablota/miasto/1631/LIPNOhttp://www.rekultywacja.kujawsko-pomorskie.pl/
pomoc
pomoc