NIE MÓWIĘ SZEPTEM GDY PYTAJĄ SKĄD JESTEM

Czwartek 18 sierpnia 2022 r.
Imieniny obchodzą Helena, Ilona, Bogusław

KSIĄŻKA I RÓŻA


KSIĄŻKA I RÓŻA
23 kwietnia Miejska Biblioteka Publiczna w Lipnie organizuje Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.

Pomysł oddania hołdu książce wywodzi się z Katalonii, gdzie w dniu św. Jerzego patrona regionu, książka i róża stanowią tradycyjny podarunek i wyraz sympatii dla obdarowywanej osoby. To szczególny dzień dla wydawnictw, księgarni i bibliotek, a zwłaszcza dla wiernych czytelników. Lipnowska książnica wychodzi z bogatą ofertą do czytelników. Zorganizowane zostanie spotkanie literackie z twórcami regionalnymi pod hasłem “Książka i Róża“ oraz wystawa “Książki od najmniejszej do największej i od najstarszej do najnowszej“ w wypożyczalni dla dorosłych. Przesłaniem tego dnia jest myśl, że czytanie to przyjemne i pożyteczne spędzenie czasu oraz nakłonienie tych, którzy nie czytają do sięgnięcia po lekturę. W Czytelni Biblioteki Szkolnej Zespołu Szkół im. R. Traugutta w Lipnie o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie z poetką regionalną Panią Krystyną Chojnicką.
Założeniem tego spotkania jest promocja jej najnowszej ksiazki pt. Mała i duża historia . Biesiadę literacką, w której uczestniczyć będzie klasa dziennikarska poprowadzi Małgorzata Chojnicka dziennikarka Nowości. Światowy Dzień ksiązki jest dobrą okazja do przeprowadzenia finału Wiosennej Zbiórki Książek, która przebiegała pod hasłem Podzielmy się książkami z których wyrośliśmy. Akcja zakończyła sie sukcesem. Sukces naszej akcji to w dużej mierze zaangażowanie bibliotekarzy, nauczycieli, uczniów oraz ludzi dobrej woli, których w Lipnie nie brakuje.Dzięki akcji promocyjnej, ulotkom, plakatom w urzędach, szkołach, bibliotekach, na portalach miejskich i w prasie lokalnej kampania miała szeroki oddźwięk. Rezultatem akcji było zebranie 550 książek. Zostały przekazane również maskotki i gry planszowe.W zbiórkę włączyły się wszystkie biblioteki i placówki oświatowe z terenu miasta Lipna. Mistrzem Zbiórki Książek 2009 została Biblioteka Szkolna Zespołu Szkół im R. Traugutta w Lipnie, której udało się zebrać 320 książek. Została powołana komisja, która dokonała selekcji książek i podziału. Zgodnie z założeniami akcji książki trafią do dzieci z najuboższych rodzin. Książki zostaną przekazane do wszystkich szkół podstawowych w miesiącu maju podczas Tygodnia Bibliotek wraz z dyplomami i podziękowaniami.

Wszystkim ofiarodawcom i osobom zaangażowanym w akcję Wiosenna Zbiórka Książek Miejska Biblioteka Publiczna w Lipnie jako koordynator akcji składa serdeczne podziękowania.

Dziękujemy za okazaną pomoc, którą traktujemy jako wyraz Państwa dobroci i niesienia pomocy potrzebującym.
http://www.umlipno.pl/,page,sesje_rady_miejskiej_w_lipnie,332.htmlhttp://umlipno.esesja.plhttps://umlipno.pl/pl,news2,pomoc_dla_ukrainy_-_informator,5649.html https://www.umlipno.pl/pl,news2,informacje,4546.htmlhttps://www.umlipno.pl/pl,news2,miasto_w_twoim_smartfonie_pobierz_aplikacje_go_lipno,5288.htmlhttp://www.umlipno.pl/pl,news2,ue_-_projekty,3750.html#tresc_stronyhttps://umlipno.pl/pl,page,podatki_2022,342.htmlhttps://umlipno.pl/download/1656485523.pdfhttps://umlipno.pl/pl,page,program_czyste_powietrze,333.htmlhttp://umlipno.pl/pl,news2,rewitalizujemy_lipno_–_konsultacje_spoleczne,2954.html#tresc_stronyhttp://umlipno.pl/download/1526899631.jpghttp://www.zone.gunb.gov.pl/https://umlipno.pl/pl,news2,centralna_eidencja_emisyjnosci_budynkow_,5284.htmlhttps://www.umlipno.pl/pl,page,straz_miejska_w_lipnie,337.htmlhttps://www.umlipno.pl/pl,news2,fundusz_drog_samorzadowych,4749.htmlhttps://www.umlipno.pl/pl,news2,rfil,5845.htmlhttp://www.policja.pl/pol/mapa-zagrozen-bezpiecze/33880,dok.htmlhttps://umlipno.pl/pl,news2,ambulans_do_pobierania_krwi_od_dawcow_honorowych_%E2%80%93_harmonogram_na_2022_rok,5555.htmlhttps://www.youtube.com/watch?v=pFnwjGeNvq0&feature=youtu.behttp://um-lipno.esog.pl/https://www.strefa.gda.pl/https://umlipno.pl/download/1578639026.pdfhttp://www.umlipno.pl/pl,page,partnerzy_lipnowskiej_karty_duzej_rodziny_i_karty_seniora,269.htmlhttp://mlipno.e-mapa.net/https://mikroporady.pl/pytania-do-ekspertahttp://www.facebook.com/urzad.miejskiwlipniehttp://umlipno.pl/userfiles//salaślubów.jpghttp://www.umlipno.pl/pl,news2,nakretki_dla_igora,3509.html#tresc_stronyhttp://pogodynka.pl/ostrzezeniahttp://www.niebieskalinia.kujawsko-pomorskie.pl/kujawsko-pomorska-niebieska-linia,2,l1.htmlhttp://www.indexfirm.pl/gablota/miasto/1631/LIPNOhttp://www.rekultywacja.kujawsko-pomorskie.pl/
pomoc
pomoc