NIE MÓWIĘ SZEPTEM GDY PYTAJĄ SKĄD JESTEM

Niedziela 26 maja 2024 r.
Imieniny obchodzą Filip, Paulina, Marianna

Informacja dla rolników - Zgłoś szkodę rolniczą w sprawie szacowania szkód powstałych w wyniku suszy


Informacja dla rolników - Zgłoś szkodę rolniczą w sprawie szacowania szkód powstałych w wyniku suszy
Herb Miasta Lipna (grafika)

Producent rolny, w którego gospodarstwie powstały szkody spowodowane przez suszę, powinien obowiązkowo złożyć wniosek o oszacowanie szkód za pośrednictwem aplikacji Zgłoś szkodę rolniczą (https://aplikacje.gov.pl/app/susza/#/campaign) do czego wymagany jest profil zaufany.

Jeżeli jednak producent rolny chciałby, aby oszacowania szkód dokonała również komisja ds. oszacowania zakresu i wysokości szkód spowodowanych przez niekorzystne zjawisko atmosferyczne – suszę na terenie Gminy Miasta Lipno, która została powołana przez Wojewodę Kujawsko-Pomorskiego, wówczas powinien dokonać zgłoszenia w terminie umożliwiającym szacowanie. Komisja dokonuje oszacowania szkód spowodowanych przez suszę do czasu zbioru plonu głównego danej uprawy lub jej likwidacji. Jeżeli Komisja nie oszacuje szkód, a rolnik złoży wniosek w aplikacji otrzyma protokół. Natomiast samo oszacowanie szkód przez Komisję Gminną nie pozwoli na wygenerowanie protokołów.

Zgłoszenia o oszacowanie strat można składać w Urzędzie Miejskim w Lipnie, Plac Dekerta 8,  pokój nr 9.

W zgłoszeniu wskazać należy informacje o powierzchni upraw rolnych w 2023 r., zgodnie z wnioskiem o przyznanie płatności w rozumieniu przepisów o płatnościach w ramach systemów wsparcia bezpośredniego, przy czym każda działka musi być wypisana oddzielnie.

Do wniosku należy dołączyć mapy z numerami działek oraz zaznaczonymi i wymienionymi uprawami.

Zgłoszenie o oszacowanie szkód przez komisję gminną nie jest obowiązkowe. Tylko złożenie wniosku w aplikacji pozwoli na wygenerowanie protokołu strat.

Składanie przez komisję raportów z oszacowania strat w danym gospodarstwie również będzie następowało przez publiczną aplikację. Aby komisja mogła tego dokonać istotnym jest by producent rolny był zarejestrowany w aplikacji „zgłoś szkodę rolniczą”.

Wniosek do pobrania (plik .DOC, 124 KB)

https://umlipno.bipgov.net/p,wybory_do_parlamentu_europejskiego_2024,369.htmlhttp://www.umlipno.pl/,page,sesje_rady_miejskiej_w_lipnie,332.htmlhttp://umlipno.esesja.pl https://umlipno.pl/download/1687325319.pdfhttps://umlipno.pl/download/1712751696.pdfhttps://umlipno.pl/pl,news2,cieple_mieszkanie_%E2%80%93_informacja_o_programie,6034.htmlhttps://www.umlipno.pl/pl,page,podatki_2024,342.htmlhttps://umlipno.pl/pl,page,program_czyste_powietrze,333.htmlhttp://umlipno.pl/pl,news2,rewitalizujemy_lipno_–_konsultacje_spoleczne,2954.html#tresc_stronyhttps://umlipno.pl/download/1663589098.jpghttp://www.zone.gunb.gov.pl/https://umlipno.pl/pl,news2,centralna_eidencja_emisyjnosci_budynkow_,5284.htmlhttp://www.umlipno.pl/pl,news2,ue_-_projekty,3750.html#tresc_stronyhttps://www.umlipno.pl/pl,page,straz_miejska_w_lipnie,337.htmlhttps://www.umlipno.pl/pl,news2,fundusz_drog_samorzadowych,4749.htmlhttps://www.umlipno.pl/pl,news2,rfil,5845.htmlhttps://umlipno.pl/download/1663568852.jpghttp://www.policja.pl/pol/mapa-zagrozen-bezpiecze/33880,dok.htmlhttps://umlipno.pl/pl,news2,ambulans_do_pobierania_krwi_od_dawcow_honorowych_%E2%80%93_harmonogram_na_2024_rok,6553.htmlhttps://www.youtube.com/watch?v=pFnwjGeNvq0&feature=youtu.behttp://um-lipno.esog.pl/https://www.strefa.gda.pl/https://umlipno.pl/download/1578639026.pdfhttps://voxly.pl/lipnohttp://www.umlipno.pl/pl,page,partnerzy_lipnowskiej_karty_duzej_rodziny_i_karty_seniora,269.htmlhttp://mlipno.e-mapa.net/https://mikroporady.pl/pytania-do-ekspertahttp://umlipno.pl/userfiles//salaślubów.jpghttp://www.umlipno.pl/pl,news2,nakretki_dla_igora,3509.html#tresc_stronyhttps://meteo.imgw.pl/dyn/?osmet=truehttps://internet.gov.pl/http://www.niebieskalinia.kujawsko-pomorskie.pl/kujawsko-pomorska-niebieska-linia,2,l1.htmlhttp://www.indexfirm.pl/gablota/miasto/1631/LIPNOhttp://www.rekultywacja.kujawsko-pomorskie.pl/
pomoc
pomoc