NIE MÓWIĘ SZEPTEM GDY PYTAJĄ SKĄD JESTEM

Wtorek 16 lipca 2024 r.
Imieniny obchodzą Maria, Stefan, Eustachy

Gratulacje dla miss, zmiany w budżecie


Gratulacje dla miss, zmiany w budżecie
Wczoraj (19 września), po raz 11, obradowała Rada Miejska w Lipnie. Radnych swą obecnością zaszczyciła Weronika Ostrowska, Studencka Miss Polski.

Weronika Ostrowska 9 września br. podczas konkursu w Płocku zdobyła tytuł „Studenckiej Miss Polski”. Do Płocka trafiła dzięki ubiegłorocznej wygranej w wyborach miss Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Przed rozpoczęciem obrad burmistrz Janusz Dobroś złożył gratulacje najładniejszej lipnowiance i zaprosił ją do promocji miasta.
W kolejnym punkcie sesji sprawozdanie ze swojej działalności przedstawił burmistrz Janusz Dobroś. Przewodnicząca Rady na sesję zaprosiła Krzysztofa Murawskiego, Komendant Powiatowy Policji w Lipnie. Przedstawił on stan bezpieczeństwa w mieście, wysłuchał sugestii radnych. Komendant zapewnił lipnowskich radnych, że wprowadzenie monitoringu w mieście przynosi wymierne efekty. Dzięki temu sprzętowi ujęto m. in. sprawców notorycznych podpaleń kontenerów na śmieci. Informację z działalności Miejskiego Centrum Kultury przedstawiła dyrektor tej placówki Katarzyna Wesołowska-Karasiewicz. Podkreśliła ona, że jedyna w mieście placówka kulturalna boryka się z ogromnymi problemami lokalowymi i finansowymi. W piwnicach budynku bardzo często po ulewnych deszczach zbiera się woda, która dotychczas zniszczyła wiele cennych eksponatów, które były tam przechowywane. Poinformowała również radnych, że po przeprowadzonej inwentaryzacji w MCK brakuje wcześniej zakupionego sprzętu.
Kulminacyjnym punktem obrad było sprawozdanie Jolanty Maciejko, skarbnik miasta, z wykonania budżetu za pierwsze półrocze bieżącego roku. W dalszej części obrad radni podejmowali uchwały, z których najważniejsza dotyczyła zmian w budżecie. Przyjęte zmiany dotyczą zwiększenia funduszy na naukę języka angielskiego w najmłodszych klasach szkoły podstawowej, rozbudowę monitoringu w mieście. Dodatkowe fundusze otrzyma stadion miejski i Miejskie Centrum Kultury. Ponad 100 tys. zł zostanie w tym roku przeznaczone na remont dróg na terenie miasta. Po przyjęciu uchwał dotyczących bieżącej działalności miasta, radni przystąpili do nadania dwóm mieszkańcom naszego miasta tytułu "Zasłużony dla Miasta Lipna". Tytuł ten przyznano pani Annie Kłosińskiej i panu Stanisławowi Głowackiemu.

Sprawozdanie z kontroli przeprowadzonych w minionym półroczu przez Komisję Rewizyjną przedstawił jej przewodniczący, radny Paweł Banasik. Kontrole przeprowadzono w Klubie Sportowym Kyokushin Karate, Klubie Sportowym Lipnowiak i Miejskim Centrum Kultury.

Ostatnia uchwała dotyczyła zmian w statucie Młodzieżowej Rady Miejskiej. Uściślono przepis mówiący o tym, kto może kandydować do wspomnianej rady.

Po wyczerpaniu tematów przewodnicząca Maria Turska zamknęła obrady.

Fotoreportaż z Sesji

Tutaj można przejść do uchwał przyjętych przez Radę podczas ostatniej sesji

Sprawozdanie z działalności burmistrza mięszy sesjami

(pr)
https://umlipno.bipgov.net/p,wybory_uzupelniajace_do_senatu_rzeczypospolitej_polskiej_-_21_lipca_2024_r,380.htmlhttp://www.umlipno.pl/,page,sesje_rady_miejskiej_w_lipnie,332.htmlhttp://umlipno.esesja.pl https://umlipno.pl/download/1712751696.pdfhttps://umlipno.pl/pl,news2,cieple_mieszkanie_%E2%80%93_informacja_o_programie,6034.htmlhttps://www.umlipno.pl/pl,page,podatki_2024,342.htmlhttps://umlipno.pl/pl,page,program_czyste_powietrze,333.htmlhttp://umlipno.pl/pl,news2,rewitalizujemy_lipno_–_konsultacje_spoleczne,2954.html#tresc_stronyhttps://umlipno.pl/download/1663589098.jpghttp://www.zone.gunb.gov.pl/https://umlipno.pl/pl,news2,centralna_eidencja_emisyjnosci_budynkow_,5284.htmlhttp://www.umlipno.pl/pl,news2,ue_-_projekty,3750.html#tresc_stronyhttps://www.umlipno.pl/pl,page,straz_miejska_w_lipnie,337.htmlhttps://www.umlipno.pl/pl,news2,fundusz_drog_samorzadowych,4749.htmlhttps://www.umlipno.pl/pl,news2,rfil,5845.htmlhttps://umlipno.pl/download/1663568852.jpghttp://www.policja.pl/pol/mapa-zagrozen-bezpiecze/33880,dok.htmlhttps://umlipno.pl/pl,news2,ambulans_do_pobierania_krwi_od_dawcow_honorowych_%E2%80%93_harmonogram_na_2024_rok,6553.htmlhttps://www.youtube.com/watch?v=pFnwjGeNvq0&feature=youtu.behttp://um-lipno.esog.pl/https://www.strefa.gda.pl/https://umlipno.pl/download/1578639026.pdfhttps://voxly.pl/lipnohttp://www.umlipno.pl/pl,page,partnerzy_lipnowskiej_karty_duzej_rodziny_i_karty_seniora,269.htmlhttp://mlipno.e-mapa.net/https://mikroporady.pl/pytania-do-ekspertahttp://umlipno.pl/userfiles//salaślubów.jpghttp://www.umlipno.pl/pl,news2,nakretki_dla_igora,3509.html#tresc_stronyhttps://meteo.imgw.pl/dyn/?osmet=truehttps://internet.gov.pl/http://www.niebieskalinia.kujawsko-pomorskie.pl/kujawsko-pomorska-niebieska-linia,2,l1.htmlhttp://www.indexfirm.pl/gablota/miasto/1631/LIPNOhttp://www.rekultywacja.kujawsko-pomorskie.pl/
pomoc
pomoc