NIE MÓWIĘ SZEPTEM GDY PYTAJĄ SKĄD JESTEM

Czwartek 18 sierpnia 2022 r.
Imieniny obchodzą Helena, Ilona, Bogusław

Dzień Wolnych Książek


Dzień Wolnych Książek
Czytelniku!!!

Jeśli masz w domu książkę, którą już przeczytałeś –“uwolnij ją”, czyli zostaw w miejscu publicznym. Dzięki Tobie będzie mógł ją przeczytać ktoś inny.

Miejska Biblioteka Publiczna w Lipnie w dniu 25 czerwca br przystępuje do ogólnopolskiej akcji uwalniania książek dla każdego. Ideą akcji jest tworzenie w miejscach publicznych specjalnych półek, na których można nie tylko zostawić, ale także pożyczyć książkę. Taką uwolnioną książkę każdy przechodzień będzie mógł zabrać ze sobą do domu, przeczytać i przekazać dalej. Miejska Biblioteka Publiczna uwalnia książki pochodzące z darów od czytelników. Cele tej akcji sprowadzają się do poszukiwania nowej formuły dla masowej popularyzacji książek i czytelnictwa. Ponadto chodzi także o upowszechnienie pięknej idei, zgodnie z którą dzielenie się materialnymi dobrami kultury góruje nad ich wyłącznym posiadaniem.

Książka żyje nie tylko “w ręku czytelnika”. Niejedna książka na półce ma także swoje szczególne znaczenie, “życie” jak nieobecny przyjaciel lub fotografia w albumie.

Przy wejściu do biblioteki będzie wystawiony regał z “uwolnionymi książkami”. Do akcji włączyła się również Piekarnia Ciastkarnia A. M. B. Lipscy. W Kawiarni “Samanta” zostanie wydzielony i oznakowany stolik, na którym będą znajdowały się “uwolnione książki”.

Jeżeli w czwartek 25 czerwca znajdziecie książkę leżącą w publicznym miejscu, nie szukajcie właściciela. Możecie ją zabrać do domu, przeczytać, a za rok ponownie włączyć ją do tej akcji.
http://www.umlipno.pl/,page,sesje_rady_miejskiej_w_lipnie,332.htmlhttp://umlipno.esesja.plhttps://umlipno.pl/pl,news2,pomoc_dla_ukrainy_-_informator,5649.html https://www.umlipno.pl/pl,news2,informacje,4546.htmlhttps://www.umlipno.pl/pl,news2,miasto_w_twoim_smartfonie_pobierz_aplikacje_go_lipno,5288.htmlhttp://www.umlipno.pl/pl,news2,ue_-_projekty,3750.html#tresc_stronyhttps://umlipno.pl/pl,page,podatki_2022,342.htmlhttps://umlipno.pl/download/1656485523.pdfhttps://umlipno.pl/pl,page,program_czyste_powietrze,333.htmlhttp://umlipno.pl/pl,news2,rewitalizujemy_lipno_–_konsultacje_spoleczne,2954.html#tresc_stronyhttp://umlipno.pl/download/1526899631.jpghttp://www.zone.gunb.gov.pl/https://umlipno.pl/pl,news2,centralna_eidencja_emisyjnosci_budynkow_,5284.htmlhttps://www.umlipno.pl/pl,page,straz_miejska_w_lipnie,337.htmlhttps://www.umlipno.pl/pl,news2,fundusz_drog_samorzadowych,4749.htmlhttps://www.umlipno.pl/pl,news2,rfil,5845.htmlhttp://www.policja.pl/pol/mapa-zagrozen-bezpiecze/33880,dok.htmlhttps://umlipno.pl/pl,news2,ambulans_do_pobierania_krwi_od_dawcow_honorowych_%E2%80%93_harmonogram_na_2022_rok,5555.htmlhttps://www.youtube.com/watch?v=pFnwjGeNvq0&feature=youtu.behttp://um-lipno.esog.pl/https://www.strefa.gda.pl/https://umlipno.pl/download/1578639026.pdfhttp://www.umlipno.pl/pl,page,partnerzy_lipnowskiej_karty_duzej_rodziny_i_karty_seniora,269.htmlhttp://mlipno.e-mapa.net/https://mikroporady.pl/pytania-do-ekspertahttp://www.facebook.com/urzad.miejskiwlipniehttp://umlipno.pl/userfiles//salaślubów.jpghttp://www.umlipno.pl/pl,news2,nakretki_dla_igora,3509.html#tresc_stronyhttp://pogodynka.pl/ostrzezeniahttp://www.niebieskalinia.kujawsko-pomorskie.pl/kujawsko-pomorska-niebieska-linia,2,l1.htmlhttp://www.indexfirm.pl/gablota/miasto/1631/LIPNOhttp://www.rekultywacja.kujawsko-pomorskie.pl/
pomoc
pomoc