NIE MÓWIĘ SZEPTEM GDY PYTAJĄ SKĄD JESTEM

Środa 6 grudnia 2023 r.
Imieniny obchodzą Mikołaj, Emilian, Leontyna

Ciekawe ferie w mieście


Ciekawe ferie w mieście

Lipnowskie instytucje kulturalne, sportowe i szkoły przygotowały bogatą ofertę zajęć dla dzieci, które najbliższe ferie zimowe spędzą w mieście. Przypomnijmy, że zimowy wypoczynek dla dzieci w naszym województwie zaplanowany jest w pierwszej połowie lutego, czyli od 31 stycznia do 14 lutego.

Zajęcia zorganizowane dla najmłodszych lipnowian pozostających w mieście zostaną sfinansowane z dochodu za bilety na Jasełka 2011.

I tak oto Miejska Biblioteka Publiczna na okres ferii zimowych przygotowuje dla najmłodszych lipnowian dwa czwartkowe spotkania w dwóch grupach. Pierwsza grupa będzie uczestniczyła w zajęciach w siedzibie biblioteki przy ul. Piłusdskiego, zaś dla drugiej grupy będą otwarte drzwi filii biblioteki na Osiedlu Sikorskiego 15 (dawna siedziba Spółdzielni Mieszkaniowej). Wszystkie zajęcia będą prowadzone w tych samych godzinach - od 9 do 13.
Na pierwsze spotkanie w siedzibie biblioteki (3 lutego) zaplanowano zajęcia na temat bezpiecznego korzystania z internetu. Będą one prowadzone na podstawie materiałów przekazanych lipnowskiej książnicy przez Fundację Orange. Poza tym przewidziane są też gry i zabawy multimedialne, rebusy i krzyżówki. Na koniec tego dnia planowany jest jarmark gier planszowych. Natomiast dla grupy uczestniczącej w zajęciach na Osiedlu Sikorskiego na dzień 3 lutego planowane są zajęcia czytelnicze promujące ciekawe książki dla dzieci. Będzie też czytanie opowiadań o zimie, rebusy i krzyżówki.
Na kolejne spotkanie w bibliotece przy ul. Piłsudskiego 22, które w kalendarzu przypada 10 lutego planowane jest “Karnawałowe szaleństwo” - przygotowania masek i dekoracji balu karnawałowego, przewidzianego jako zwieńczenie tegoż dnia. Nudzić nie będą się dzieci, które 10 lutego wezmą udział w filii biblioteki na Osiedlu Sikorskiego. Organizatorzy planują zabawy integracyjne połączone
z zajęciami plastycznymi. Uczestnikom zajęć powierzone zostanie również zadanie napisania legendy o naszym mieście.
Zapisy na zajęcia w bibliotece prowadzone są do 28 stycznia w siedzibie biblioteki przy ul. Piłsudskiego i w filii biblioteki na Osiedlu Sikorskiego 15.
Ponadto warto wspomnieć, że w czasie ferii Miejska Biblioteka Publiczna wraz z filiami będzie czynna w zwyczajowych godzinach i zaprasza wszystkich zainteresowanych spędzeniem zimowych dni z książką. Więcej informacji znaleźć można na stronie www.biblioteka-lipno.pl

Równie bogatą ofertę na ferie przygotowuje Miejskie Centrum Kulturalne, które zaprasza dzieci w swoje mury w poniedziałki i wtorki. Feryjne spotkania z kulturą rozpoczynać się będą o godzinie 9.00 darmowym seansem w Kinie Nawojka. Następnie grupa dzieci przemieszczać się będzie do budynku MCK, gdzie będzie na nich czekało śniadanie. Po posiłku najmłodsi będą brali udział w podziale na grupy według zainteresowań - tanecznych, plastycznych i muzycznych. Zajęcia w MCK będą kończyły się o godzinie 13.
Na zakończenie ferii MCK przewiduje organizację balu kostiumowego pod nazwą “Gwiazdy Hollywood”, jednakże jego termin zostanie ustalony w czasie trwania zajęć.

Zajęcia na dwa tygodnie ferii przygotowuje również Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Na pierwszy tydzień planowane są zajęcia w budynku pływalni. Organizatorzy zapowiadają zajęcia na basenie i w tamtejszej sali rekreacyjno-sportowej. Na drugi tydzień ferii MOSiR planuje organizację turniejów w piłkę nożną, koszykówkę, tenis stołowy i siatkówkę. Szczegółowe informacje oraz zapisy na zajęcia udzielane są w siedzibie MOSiR przy Placu 11 Listopada 13a i pod nr tel. 54 288 34 90.
Przez całe ferie MOSiR zaprasza też do korzystania z pływalni, której godziny otwarcia i inne informacje można znaleźć na stronie www.mosirlipno.pl
Zajęcia na ferie planują również szkoły podstawowe i gimnazjum, lecz informacje na temat tych zajęć udzielają sekretariaty szkół.

http://www.umlipno.pl/,page,sesje_rady_miejskiej_w_lipnie,332.htmlhttp://umlipno.esesja.plhttps://umlipno.pl/download/1687325319.pdf https://umlipno.pl/download/1696938819.pdfhttps://umlipno.pl/pl,news2,cieple_mieszkanie_%E2%80%93_informacja_o_programie,6034.htmlhttps://www.umlipno.pl/pl,page,podatki_2024,342.htmlhttps://umlipno.pl/pl,page,program_czyste_powietrze,333.htmlhttp://umlipno.pl/pl,news2,rewitalizujemy_lipno_–_konsultacje_spoleczne,2954.html#tresc_stronyhttps://umlipno.pl/download/1663589098.jpghttp://www.zone.gunb.gov.pl/https://umlipno.pl/pl,news2,centralna_eidencja_emisyjnosci_budynkow_,5284.htmlhttp://www.umlipno.pl/pl,news2,ue_-_projekty,3750.html#tresc_stronyhttps://www.umlipno.pl/pl,page,straz_miejska_w_lipnie,337.htmlhttps://www.umlipno.pl/pl,news2,fundusz_drog_samorzadowych,4749.htmlhttps://www.umlipno.pl/pl,news2,rfil,5845.htmlhttps://umlipno.pl/download/1663568852.jpghttp://www.policja.pl/pol/mapa-zagrozen-bezpiecze/33880,dok.htmlhttps://umlipno.pl/pl,news2,ambulans_do_pobierania_krwi_od_dawcow_honorowych_%E2%80%93_harmonogram_na_2023_rok,6075.htmlhttps://www.youtube.com/watch?v=pFnwjGeNvq0&feature=youtu.behttp://um-lipno.esog.pl/https://www.strefa.gda.pl/https://umlipno.pl/download/1578639026.pdfhttps://voxly.pl/lipnohttp://www.umlipno.pl/pl,page,partnerzy_lipnowskiej_karty_duzej_rodziny_i_karty_seniora,269.htmlhttp://mlipno.e-mapa.net/https://mikroporady.pl/pytania-do-ekspertahttp://umlipno.pl/userfiles//salaślubów.jpghttp://www.umlipno.pl/pl,news2,nakretki_dla_igora,3509.html#tresc_stronyhttps://meteo.imgw.pl/dyn/?osmet=truehttps://internet.gov.pl/http://www.niebieskalinia.kujawsko-pomorskie.pl/kujawsko-pomorska-niebieska-linia,2,l1.htmlhttp://www.indexfirm.pl/gablota/miasto/1631/LIPNOhttp://www.rekultywacja.kujawsko-pomorskie.pl/
pomoc
pomoc