NIE MÓWIĘ SZEPTEM GDY PYTAJĄ SKĄD JESTEM

Wtorek 19 października 2021 r.
Imieniny obchodzą Piotra, Michała, Ziemowita

Akcja „Bezpieczna droga do szkoły”


Akcja „Bezpieczna droga do szkoły”
Akcja „Bezpieczna droga do szkoły” - policjant i przeszkolony przez WORD pracownik przy przejściu przy Szkole Podstawowej nr 2 w Lipnie

Rozpoczął się rok szkolny. Ruszyły długo wyczekiwane zajęcia stacjonarne w placówkach oświatowych. Policjanci pojawiają się w ich pobliżu, aby przypominać o zasadach poruszania się przy przejściach dla pieszych i o tym, że dzieci rozpoczęły naukę. Trwa akcja „Bezpieczna droga do szkoły”.

Policjanci ruchu drogowego, prewencji i dzielnicowi przez pierwszy tydzień nauki szkolnej będą częściej pojawiać się w rejonie placówek oświatowych, aby przypomnieć wszystkim użytkownikom dróg, że rozpoczął się już rok szkolny i w miejscach natężonego ruchu uczniów należy zachować szczególną ostrożność.

Zmiany w przepisach drogowych powinny zapewnić większe bezpieczeństwo pieszych na przejściach, ale widok białej czapki drogówki w rejonie szkół, ma doby wpływ na kierowców, którzy na ich widok automatycznie zdejmują nogę z gazu.

O bezpieczeństwo w rejonie szkół dbają też specjalnie przeszkoleni przez WORD pracownicy w charakterystycznych odblaskowych kamizelkach. Mają oni prawo kierować ruchem i dbają o to by dzieciom na pasach nie stała się krzywda.

Policjanci przypominają, że uczestnicy ruchu są zobligowani do przestrzegania wydawanych przez nich poleceń dotyczących poruszania się.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Lipnie

Akcja

Akcja "Bezpieczna droga do szkoły" - przejścia dla pieszych przy Szkole Podstawowej nr 2 w Lipnie

Akcja

Akcja "Bezpieczna droga do szkoły" - przejścia dla pieszych przy Szkole Podstawowej nr 3 w Lipnie

Akcja

Akcja "Bezpieczna droga do szkoły" - przejście dla pieszych przy Szkole Podstawowej nr 2 w Lipnie

http://www.umlipno.pl/,page,sesje_rady_miejskiej_w_lipnie,332.htmlhttp://umlipno.esesja.plhttps://www.umlipno.pl/pl,news2,informacje,4546.htmlhttps://www.umlipno.pl/pl,news2,miasto_w_twoim_smartfonie_pobierz_aplikacje_go_lipno,5288.htmlhttps://umlipno.pl/pl,page,podatki_2021,342.htmlhttp://www.umlipno.pl/pl,news2,ue_-_projekty,3750.html#tresc_stronyhttps://www.umlipno.pl/pl,news2,narodowy_spis_powszechny_ludnosci_i_mieszkan_2021,5042.htmlhttps://umlipno.pl/pl,page,program_czyste_powietrze,333.htmlhttps://umlipno.pl/download/1578639026.pdfhttp://umlipno.pl/pl,news2,rewitalizujemy_lipno_–_konsultacje_spoleczne,2954.html#tresc_stronyhttp://umlipno.pl/download/1526899631.jpghttp://www.zone.gunb.gov.pl/https://umlipno.pl/pl,news2,centralna_eidencja_emisyjnosci_budynkow_,5284.htmlhttps://www.umlipno.pl/pl,page,straz_miejska_w_lipnie,337.htmlhttps://www.umlipno.pl/pl,news2,fundusz_drog_samorzadowych,4749.htmlhttp://www.policja.pl/pol/mapa-zagrozen-bezpiecze/33880,dok.htmlhttps://www.umlipno.pl/pl,news2,ambulans_do_pobierania_krwi_od_dawcow_honorowych_–_harmonogram_na_2021_rok,4970.htmlhttps://www.youtube.com/watch?v=pFnwjGeNvq0&feature=youtu.behttp://um-lipno.esog.pl/http://www.umlipno.pl/pl,page,partnerzy_lipnowskiej_karty_duzej_rodziny_i_karty_seniora,269.htmlhttp://mlipno.e-mapa.net/https://mikroporady.pl/pytania-do-ekspertahttp://www.facebook.com/urzad.miejskiwlipniehttp://umlipno.pl/userfiles//salaślubów.jpghttp://www.umlipno.pl/pl,news2,nakretki_dla_igora,3509.html#tresc_stronyhttp://pogodynka.pl/ostrzezeniahttp://www.niebieskalinia.kujawsko-pomorskie.pl/kujawsko-pomorska-niebieska-linia,2,l1.htmlhttp://www.indexfirm.pl/gablota/miasto/1631/LIPNOhttp://www.rekultywacja.kujawsko-pomorskie.pl/
pomoc
pomoc