NIE MÓWIĘ SZEPTEM GDY PYTAJĄ SKĄD JESTEM

Czwartek 18 sierpnia 2022 r.
Imieniny obchodzą Helena, Ilona, Bogusław

650 tys. na modernizację kotłowni Konwektor, stypendia dla uczniów oraz unijne wsparcie dla przedszkoli


650 tys. na modernizację kotłowni Konwektor, stypendia dla uczniów oraz unijne wsparcie dla przedszkoli
32 sesja została zdominowana przez problem ciepła w mieście.

Radni podjęli uchwałę w sprawie zmian w budżecie Miasta Lipna na 2009 rok, która zabezpieczyła środki w kwocie 650 tys. zł na modernizację kotła i wykonanie automatyki ciepłowni ”Konwektor” w Lipnie. Zrealizowanie tej inwestycji (pierwszej od 15 lat!) podniesie sprawność kotła oraz podwyższy jego moc, co wpłynie na obniżenie kosztów wytwarzania energii cieplnej. Jednocześnie zapewni bezpieczeństwo dostaw ciepła do obecnych odbiorców i stworzy możliwość podłączenia do kotłowni miałowej odbiorców kotłowni olejowej z Osiedla Reymonta.

Kolejne uchwały miały charakter oświatowy. Pierwsza z nich wprowadziła stypendia dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów szczególnie uzdolnionych, którzy mieszkają na terenie miasta Lipna. - Pod określeniem uczniów szczególnie uzdolnionych rozumiemy młodzież z sukcesami zarówno w nauce, sporcie jak i kulturze – przedstawiała projekt uchwały Barbara Drzewiecka, inspektor ds. oświaty w lipnowskim ratuszu. Drugą był regulamin wynagradzania nauczycieli w roku kalendarzowym 2009. Na wniosek radnego Kamila Komorowskiego wprowadzono podwyższę do 50 zł. dla nauczycieli wychowawców klas szkolnych.

Podjęta również została uchwała o przystąpieniu do programu pod nazwą „Edukacja przedszkolna szansą na lepszy rozwój dzieci”. Program ten finansowany jest ze środków Unii Europejskiej. Zakłada on dofinansowanie każdej placówki przedszkolnej na terenie Lipna w kwocie 100 000 zł, przy wkładzie własnym w wysokości 1,5 %. W ramach przyznanych środków będzie można doposażyć pomieszczenia przedszkolne w meble, wykładziny dywanowe, zabawki, pomoce edukacyjne a także zorganizować dodatkowe zajęcia tj. rytmika, zajęcia z komputerem czy terapia logopedyczna. Miasto Lipno w najbliższych dniach przekaże wszystkie niezbędne informacje oraz podpisze umowę partnerską z liderem projektu.

Kilka zdjęć z Sesji
http://www.umlipno.pl/,page,sesje_rady_miejskiej_w_lipnie,332.htmlhttp://umlipno.esesja.plhttps://umlipno.pl/pl,news2,pomoc_dla_ukrainy_-_informator,5649.html https://www.umlipno.pl/pl,news2,informacje,4546.htmlhttps://www.umlipno.pl/pl,news2,miasto_w_twoim_smartfonie_pobierz_aplikacje_go_lipno,5288.htmlhttp://www.umlipno.pl/pl,news2,ue_-_projekty,3750.html#tresc_stronyhttps://umlipno.pl/pl,page,podatki_2022,342.htmlhttps://umlipno.pl/download/1656485523.pdfhttps://umlipno.pl/pl,page,program_czyste_powietrze,333.htmlhttp://umlipno.pl/pl,news2,rewitalizujemy_lipno_–_konsultacje_spoleczne,2954.html#tresc_stronyhttp://umlipno.pl/download/1526899631.jpghttp://www.zone.gunb.gov.pl/https://umlipno.pl/pl,news2,centralna_eidencja_emisyjnosci_budynkow_,5284.htmlhttps://www.umlipno.pl/pl,page,straz_miejska_w_lipnie,337.htmlhttps://www.umlipno.pl/pl,news2,fundusz_drog_samorzadowych,4749.htmlhttps://www.umlipno.pl/pl,news2,rfil,5845.htmlhttp://www.policja.pl/pol/mapa-zagrozen-bezpiecze/33880,dok.htmlhttps://umlipno.pl/pl,news2,ambulans_do_pobierania_krwi_od_dawcow_honorowych_%E2%80%93_harmonogram_na_2022_rok,5555.htmlhttps://www.youtube.com/watch?v=pFnwjGeNvq0&feature=youtu.behttp://um-lipno.esog.pl/https://www.strefa.gda.pl/https://umlipno.pl/download/1578639026.pdfhttp://www.umlipno.pl/pl,page,partnerzy_lipnowskiej_karty_duzej_rodziny_i_karty_seniora,269.htmlhttp://mlipno.e-mapa.net/https://mikroporady.pl/pytania-do-ekspertahttp://www.facebook.com/urzad.miejskiwlipniehttp://umlipno.pl/userfiles//salaślubów.jpghttp://www.umlipno.pl/pl,news2,nakretki_dla_igora,3509.html#tresc_stronyhttp://pogodynka.pl/ostrzezeniahttp://www.niebieskalinia.kujawsko-pomorskie.pl/kujawsko-pomorska-niebieska-linia,2,l1.htmlhttp://www.indexfirm.pl/gablota/miasto/1631/LIPNOhttp://www.rekultywacja.kujawsko-pomorskie.pl/
pomoc
pomoc