NIE MÓWIĘ SZEPTEM GDY PYTAJĄ SKĄD JESTEM

Środa 17 styczenia 2018 r.
Imieniny obchodzą Marian, Jan, Antoni

Turystyka i sport

Najstarszym zabytkiem miasta jest kościół gotycki z 1388 roku, wielokrotnie przebudowywany, aktualnie z wnętrzem barokowym z XVIII wieku. Na ołtarzu głównym uwagę zwraca obraz Wniębowzięcia Najświętszej Maryi Panny autorstwa Wojciecha Gersona. Latem 2012 roku dawny wygląd odzyskała siedziba Sejmiku Powiatowego pochodząca z lat 20. XX wieku. Obecnie budynek jest siedzibą Miejskiego Centrum Kulturalnego i Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Szczególnym miejscem w krajobrazie miasta jest wzgórze św. Antoniego z posągiem patrona miasta  z 1910 roku, gdzie corocznie wędrują procesje z feretronami. Wzgórze to płynnie przechodzi w Park Miejski im. Gabriela Narutowicza z alejkami i odnowioną starą drewnianą altanką. 

   

Budynek obecnego kina "Nawojka" pochodzi z końca XIX wieku i ujawnia cechy architektury modernistycznej. W środku znajduje się galeria starych zdjęć, fotosów filmowych oraz Izba Muzealna Poli Negri.

http://www.umlipno.pl/pl,page,bud%C5%BCet_partycypacyjny_dla_gminy_miasta_lipna_2018,326.htmlhttp://umlipno.pl/userfiles//1procent%20do%20zakładki.pdfhttps://www.youtube.com/watch?v=DOmBWjJX7WE&feature=youtu.behttp://umlipno.pl/pl,news2,rewitalizujemy_lipno_–_konsultacje_spoleczne,2954.html#tresc_stronyhttp://www.umlipno.pl/pl,news2,ambulans_do_pobierania_krwi_od_dawcow_honorowych_–_harmonogram_na_2018_rok,3451.html#tresc_stronyhttps://www.youtube.com/watch?v=pFnwjGeNvq0&feature=youtu.behttp://um-lipno.esog.pl/http://www.umlipno.pl/pl,page,szlak_turystyki_pieszej,120.htmlhttps://www.youtube.com/watch?v=OBy53FejKvAhttp://www.umlipno.pl/pl,page,partnerzy_lipnowskiej_karty_duzej_rodziny_i_karty_seniora,269.htmlhttp://mlipno.e-mapa.net/http://www.facebook.com/urzad.miejskiwlipniehttp://umlipno.pl/userfiles//salaślubów.jpghttp://www.umlipno.pl/pl,news2,teraz_zbieramy_nakretki_dla_nikoli,1830.htmlhttp://www.niebieskalinia.kujawsko-pomorskie.pl/kujawsko-pomorska-niebieska-linia,2,l1.htmlhttp://umlipno.pl/pl,page,kujawsko-pomorski_fundusz_pozyczkowy,180.htmlhttp://www.ofertyinwestycyjne.pl/js/oferty/184.htmlhttp://www.indexfirm.pl/gablota/miasto/1631/LIPNOhttp://www.rekultywacja.kujawsko-pomorskie.pl/http://www.umlipno.pl/download/1240304003-lipno.swfhttp://http://http://