NIE MÓWIĘ SZEPTEM GDY PYTAJĄ SKĄD JESTEM

Środa 26 czerwca 2019 r.
Imieniny obchodzą Paulina, Jan, Paweł

Święto pływania w Lipnie


28 maja 2018 r. 07:23
Święto pływania w Lipnie

W majowy kalendarz imprez w naszym mieście wpisał się już Ogólnopolski Miting Pływacki, który w minioną sobotę odbył się na lipnowskiej pływalni już po raz trzeci. Głównym organizatorem zawodów był Klub Pływacki NEMO Lipno, wspierany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. W zawodach wzięło udział 351 zawodników z 31 klubów, którzy przyjechali do Lipna m.in. z Bydgoszczy, Łodzi, Płońska, Torunia, Świecia, Rypina, Płocka, Grudziądza, Sierpca, Włocławka, Brodnicy, Wąbrzeźna, Kutna, a nawet Warszawy. Zawodnicy startowali w dwóch blokach – rocznik 2011-2008 i 2007-2003.

Oczekiwań trenerów i kibiców nie zawiedli gospodarze – pływacy NEMO Lipno stawali na podium 13 razy. Złoto wywalczył Maciej Rakowski, który najszybciej przepłynął dystans 25 m stylem klasycznym.  Srebrne medale zdobyli: Anna Ostrowska – 100 m stylem klasycznym, Natalia Ziemkiewicz – 100 m stylem klasycznym, Nikodem Maklakiewicz – 25 m stylem grzbietowym i Stanisław Lewicki – 100 m stylem grzbietowym.  Z brązowym medalem lipnowski miting ukończyli: Martyna Zakrzewska – 25 m stylem grzbietowym, Antoni Garbarczyk – 100 m stylem grzbietowym, Michał Grzywaczewski – 100 m stylem dowolnym, Aleks Błaszkiewicz – 100 stylem klasycznym i Gabriela Kowalska – 50 m stylem grzbietowym. Dwa razy na trzecim stopniu podium stawał Michał Zajączkowski, zdobywając medale w konkurencji  100 m stylem klasycznym i 100 m stylem zmiennym. Świetnie zaprezentowała się także mieszana sztafeta z rocznika 2010 w składzie: M. Zakrzewska, M. Pasikowska, M. Rakowski i F. Dąbek,  która zdobyła srebrny medal, płynąc 4x25 m stylem dowolnym.

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu trenerów NEMO Lipno i rodziców zawodników cała impreza stała na bardzo wysokim poziomie. Zarówno zawodnicy i trenerzy występujących klubów, jak i cały sztab sędziowski podkreślał wspaniałą sportową atmosferę i gościnność, jaka towarzyszyła lipnowskiemu mitingowi. Dzięki przychylności sponsorów i przyjaciół klubu najlepsi pływacy otrzymywali drobne upominki i dyplomy, wszyscy najmłodsi sportowcy pamiątkowe medale za udział w mitingu, a wszyscy zawodnicy częstowani byli wodą mineralną i pizzą. Z uwagi na to, że lipnowskie zawody odbywały się 26 maja, organizatorzy zadbali także o mamy, przygotowując z okazji ich święta muzyczny upominek i słodkości. W czasie zawodów nie zabrakło także przedstawicieli samorządów, które wsparły finansowo to sportowe przedsięwzięcie. Zawodnikom kibicowali i dekoracji zwycięzców dokonywali  m.in. pani Aneta Jędrzejewska – Członek Zarządu Województwa, pani Jolanta Zielińska – wiceburmistrz miasta Lipna oraz Starosta Powiatu Lipnowskiego – pan Krzysztof Baranowski.

Jesteśmy przekonani, że III Ogólnopolski Miting Pływacki w Lipnie w dużej mierze przyczynił się do promocji naszego miasta, a jego kolejne edycje przysporzą jeszcze mocniejszych sportowych emocji i przyciągną na lipnowski basen jeszcze więcej sympatyków pływania.

Info: nadesłane, zdjęcia: UM Lipno, nadesłane

nadesłane

nadesłane

nadesłane

nadesłane

nadesłane

nadesłane

nadesłane

nadesłane

nadesłane

nadesłane

nadesłane

nadesłane

nadesłane

nadesłane

nadesłane

nadesłane

nadesłane

nadesłane

nadesłane

nadesłane

nadesłane

nadesłane

nadesłane

nadesłane

nadesłane

nadesłane

nadesłane

nadesłane

nadesłane

nadesłane

nadesłane

nadesłane

nadesłane

nadesłane

nadesłane

nadesłane

nadesłane

nadesłane

nadesłane

nadesłane

nadesłane

nadesłane

nadesłane

nadesłane

http://www.umlipno.pl/,page,sesje_rady_miejskiej_w_lipnie,332.htmlhttp://umlipno.esesja.plhttp://umlipno.pl/download/1526899631.jpghttp://www.umlipno.pl/pl,news2,ue_-_projekty,3750.html#tresc_stronyhttp://www.umlipno.pl/pl,page,program_czyste_powietrze_,333.htmlhttp://umlipno.pl/pl,news2,rewitalizujemy_lipno_–_konsultacje_spoleczne,2954.html#tresc_stronyhttp://www.policja.pl/pol/mapa-zagrozen-bezpiecze/33880,dok.htmlhttp://www.umlipno.pl/pl,news2,ambulans_do_pobierania_krwi_od_dawcow_honorowych_–_harmonogram_na_2019_rok,3944.html#tresc_stronyhttps://www.youtube.com/watch?v=pFnwjGeNvq0&feature=youtu.behttp://um-lipno.esog.pl/http://www.umlipno.pl/pl,page,partnerzy_lipnowskiej_karty_duzej_rodziny_i_karty_seniora,269.htmlhttp://mlipno.e-mapa.net/https://mikroporady.pl/pytania-do-ekspertahttp://www.facebook.com/urzad.miejskiwlipniehttp://umlipno.pl/userfiles//salaślubów.jpghttp://www.umlipno.pl/pl,news2,nakretki_dla_igora,3509.html#tresc_stronyhttp://pogodynka.pl/ostrzezeniahttp://www.niebieskalinia.kujawsko-pomorskie.pl/kujawsko-pomorska-niebieska-linia,2,l1.htmlhttp://umlipno.pl/pl,page,kujawsko-pomorski_fundusz_pozyczkowy,180.htmlhttp://www.indexfirm.pl/gablota/miasto/1631/LIPNOhttp://www.rekultywacja.kujawsko-pomorskie.pl/http://http://http://