Czwartek, 24 lipca 2014, imieniny Jakub, Krzysztof, Walentyna

DeutchEnglish
Aktualności

Rekolekcje w gimnazjumRekolekcje w gimnazjum W dniach 10 – 11 marca w Publicznym Gimnazjum nr 1 w Lipnie odbyły się rekolekcje wielkopostne. W ich przygotowaniu uczestniczył działający przy szkole Wolontariat.


W pierwszym dniu uczniowie brali udział w przeglądzie piosenek o tematyce religijnej. Rozstrzygnięto też konkurs plastyczny na plakat „Moja wizja zmartwychwstania Jezusa”.

Na konkurs wpłynęło 29 prac. I miejsce zdobył plakat wykonany przez ucznia kl. II b Łukasza Wojciechowskiego, II miejsce zajęła praca Izabeli Sobieckiej z kl. II d, III miejsce przyznano Aleksandrze Szyplik z kl. IIc. W tym dniu społeczność szkolną odwiedzili duchwoni, Proboszcz Parafii Wniebowzięcia NMP Franciszek Cieślak oraz ojciec rekolekcjonista Piotr Brzezik, który wygłosił naukę dla uczniów.

W drugim dniu odbyło się misterium wielkopostne pt. „Zbawienie przeszło przez krzyż”. Miało ono przygotować uczniów do refleksji nad sobą, swoim życiem i postępowaniem.
Program opracowały i przygotowały nauczycielki Magdalena Motylińska i Anna Węsierska, opiekunki Wolontariatu.

Galeria zdjęć nadesłanych przez szkołępowrót

Szlakiem starego Lipna
Ścieżka dydaktyczna przybliżająca historię miasta. 26 lipca o godzinie 13.30 nastąpi odsłonięcie tablic informacyjnych, postawionych w ramach ścieżki historyczno-dydaktycznej. Dwanaście
Integracja z wędką i przy grillu
Wyjechały na kolonie
Ostatni dzień zgłoszeń
Nakrętki dla Nikoli
Skatepark już gotowy
Remonty w mieście
III Kongres Dobrzynian
Rowerem przez bulwary
Internet na bulwarach
Piłkarskie zmagania na lipnowskim stadionie